ALTINORDU BELEDİYESİ´NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA
Altınordu Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmalarıyla ödüllü yarışmalar düzenliyor
Tarih: 1.11.2019 09:50:21/ 281okunma / 0yorum

Altınordu Belediyesi, TÜBİSAD ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) iş birliğinde düzenlendiği ödüllü yarışmalarla öğrencilerin bilinçlenmesini ve atık piller ile elektronik eşyaların geri dönüşüme kazandırılmasını sağlıyor.

‘Önce İnsan´ parolası ile belediyecilik alanındaki çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi, ‘Çev-reye Hürmet´ anlayışıyla da temizlik çalışmalarına devam ediyor. Temizlik alanında yapılan çalışmaların yanı sıra geri dönüşüme ve doğanın kirlenmesini önleyici çalışmalara da büyük önem veren Altınordu Belediyesi, bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşların iş birliğinde okullarda yaptığı yarışmalarla öğrencilerin bu alanda bilinçlenmesini sağlıyor.

Bu doğrultuda Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) iş birliği yapan Altınordu Belediyesi, okullar arası atık pil toplama yarışması gerçekleştiriyor. Tüm okulların katılacağı ve en çok atık pil toplayan okulun birinci olacağı ve ilk beş okulun ödüllendirileceği yarışma 30 Nisan 2020 tarihinde sona eriyor.

Yapılan yarışma ile atık pilleri kaynağında ayrı toplanması, geri dönüştürülmesi ve çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi, okullarda çevre bilincini aşılayarak geleceğin büyüklerini ufak yaşta bilinçlendirmek ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve ya-şanabilir bir çevreye kavuşma olgusu amaçlanıyor.

Altınordu Belediyesi işbirliği çalışmalarıyla bir yarışmada atık elektronik eşyalara yönelik düzenliyor. TÜBİSAD Yetkilendiril-miş Kuruluşu (TYK) ve Altınordu Belediyesi tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında “Öğrenciler AEEE Topluyor!” adıyla düzenlenen yarışma ise 2 Mart 2020´de sona eriyor.

Yarışmanın başvuruları www.tyk.org.tr adreslerinden yapılacak, 25 Kasım 2019-2 Mart 2020 tarihleri arasında en çok Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya toplayan okul birinci olacak, yarışmanın kriterlerini her sağlayan her okul ödül alacak.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ESNAFIN SOFRASINA MİSAFİR OLDU
ESNAFIN SOFRASINA MİSAFİR OLDU
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sanayi esnafının sofrasında istek ve talepleri dinledi
Sorumlular hesap versin
Sorumlular hesap versin
Trabzon Araklı´da yaşanan sel felaketi üzerine Ekoloji Birliği yaptığı açıklamada "Yaşanan afetler rantçı politikaların ve ihmalin sonucu" diyerek sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti.
“TERS EV” ZİYARETE AÇILDI
“TERS EV” ZİYARETE AÇILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesinin özgün projeleri arasında yer alan ve görünüşü itibariyle ilgi odağı haline gelen “Ters Ev” ziyarete açıldı
Sokak hayvanları unutulmadı
Sokak hayvanları unutulmadı
Doğa Koleji sokak hayvanları yararına bir etkinlik düzenledi.
Talimatlar verdi
Talimatlar verdi
Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, vatandaşlarımızın sorun, istek, şikâyet ve önerilerini doğrudan dile getirebilmelerine imkân vermek ve çözüm üretmek amacıyla düzenlediği halk günü toplantısında vatandaşlarla buluştu.
SONA GELİNDİ
SONA GELİNDİ
Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi´nde Ordu Büyükşehir Belediyesince yapımı devam eden ve Selçuklu döneminin izlerini günümüze taşıyan 450 kişi kapasiteli Hz. Bilal Cami çalışmalarında sona gelindi.
YAVUZ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
YAVUZ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz´un oğlu Oğuzhan Yavuz, İstanbul/Avcılar Müftüsü Bekir Derin ve eşi Ayşe Derin´in kızı Nuray Derin ile hayatını birleştirdi.
Kadın muhtarlardan Erten´e ziyaret
Kadın muhtarlardan Erten´e ziyaret
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İlçemiz Kumbaşı, Yenimahalle ve Subaşı mahallelerinde seçilen mahalle muhtarları Kaymakam Erten´i makamında ziyaret etti.
Ödüllendirildi
Ödüllendirildi
Perşembeli polis Osman Aşık, Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.
El Ürünleri Sergisi Açıldı
El Ürünleri Sergisi Açıldı
Ahmet Cemal Mağden Huzurevinde, El Ürünleri Sergisi Açıldı
Güreşle hayatı değişti
Güreşle hayatı değişti
Ordulu Umut Çoban (16) başladığı Güreş sporu İle hayatı değişti.
“Yaşanabilir bir şehir istiyoruz´´
“Yaşanabilir bir şehir istiyoruz´´
Ordu Çevre Derneği, Ordu Büyükşehir Belediyesi´nin deniz dolgusu projesine yönelik dava açıyor.
Kural´dan ´Algı´ uyarısı
Kural´dan ´Algı´ uyarısı
Prof. Dr. Orhan Kural, "Gençlerin ilk etapta özentiyle başladıkları maddeler zamanla bağımlılık haline dönüşüyor. En çok da algı yönetimiyle bağımlılık tetikleniyor. Film ve dizilerde sigara ve içki ile algılar oluşturularak insanlar bu maddelere özendiriliyor” diye konuştu.
Yeni yılın ilk bebeği Baran Alparslan
Yeni yılın ilk bebeği Baran Alparslan
Yeni yılın ilk bebeği Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde doğdu.
Aşkları engelleri aştı
Aşkları engelleri aştı
.
Avcılar yaban domuzu avladı
Avcılar yaban domuzu avladı
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yaban domuzları yerleşim yerlerine kadar inmeye başladı.
KAYAKSEVERLERİN GÖZÜ ÇAMBAŞI´NDA
KAYAKSEVERLERİN GÖZÜ ÇAMBAŞI´NDA
Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Biz hazırız, kar yağışının başlamasıyla birlikte vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz" dedi.
Kar geliyor!
Kar geliyor!
Ordu Perşembe gününden itibaren soğuk havanın etkisi altına girecek.