Denetimler kazaları azalttı
Trafik denetimleri arttığından, özellikle trafik kazaları ve ölümlü kazaların azaldığı belirtildi.
Tarih: 18.7.2019 10:14:35/ 101okunma / 0yorum

Trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıpların ve sosyo-ekonomik kayıpların ortadan kaldırılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca hazırlanan “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı 2011-2020” kapsamında uygulamaya konulan ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi´ çerçevesinde, Trafik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
 
Valilik toplantı salonunda, Vali Seddar Yavuz´un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Balcı, Karayolları 77. Şube Şefi Salih Anapa, Ordu Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanı Özgür Dayı, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Mehmet Ali Garip, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdür Vekili J.Asb. Üçvş. İsmail Bilgin ve diğer yetkililer katıldı.
 
Ordu ilinin 2019 yılının ilk 6 aylık trafik değerlendirmesinin yapıldığı ve alınması gereken tedbirlerin belirlendiği toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Bugün, İçişleri Bakanlığımızın ‘Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı 2011-2020´ ve buna bağlı olarak hazırlanan ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politikası Belgesi´ kapsamında bu değerlendirme toplantısını yapıyoruz. Özellikle can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, Hükümetimizin en önemli politikalarından bir tanesidir. Dolayısıyla bununla ilgili olarak çeşitli kampanyalar yürütülmektedir. İçişleri Bakanlığımız tarafından yapılan bir araştırmada; trafik denetimleri arttığından, özellikle trafik kazalarının ve ölümlerin azaldığına dair bir istatistiki bilgi elimizde mevcut. Bu veriler ışığında, bu dönem içerisinde özellikle denetimleri daha arttırarak hazırladığımız trafik eylem planının dikkatle uygulanması, özellikle yayaya öncelik verilmesi, yaya geçitlerinin çizilmesi, vatandaşların eğitilmesi, almış olduğumuz bu tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılması, sosyal medya ve diğer mecralarda duyurulması ve bir hassasiyet, duyarlılık oluşturulması konusunda çalışmaları yürütmekteyiz. Bu toplantımızda da yürüttüğümüz bu çalışmaları değerlendireceğiz. Eksiklerimiz, noksanlarımız var ise bunları tespit edip, hızla gidereceğiz. İlimiz genelinde daha güvenli bir trafik uygulamasını hep birlikte sağlayıp, trafik kazalarını en aza indirgemek için çaba sarf edeceğiz” dedi.
 
Vali Seddar Yavuz´un açılış konuşmasının ardından, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından, Ordu ili genelindeki trafik kazaları, nedenleri, sonuçları, kazaların yoğun olduğu yerler, trafik kontrol ve denetim faaliyetleri, trafik konusunda toplumu bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları, uygulanan çeşitli projeler ve kampanyalar, karşılaşılan sorunlara ilişkin sunumda bulunuldu. 
 
Toplantının sonunda bir değerlendirmede bulunan Vali Seddar Yavuz, “Önümüzdeki dönemde özellikle trafik kazalarının azaltılması için, trafik bilincinin ve eğitim faaliyetlerinin artırılması konusunda kurumlarımız daha sıkı bir işbirliği yapacaklardır. Eğitim kurumlarında, medya kuruluşlarımızda, radyo-televizyon programlarında, sosyal medyada daha çok trafik konusunu işleyeceğiz.  Yaptığımız çalışmaları medya kuruluşlarımız ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Böylelikle toplumda bir trafik bilinci ve şuurunu hep beraber arttırmış olacağız. Yaz tatili dolayısıyla binlerce hemşerilerimiz başta İstanbul olmak üzere diğer şehirlerden Ordu´ya geliyorlar. Bu arada fındık hasat dönemi de yaklaşıyor. Düzenlenen şenlikler nedeniyle çok sayıda vatandaşımız yaylara gidip geliyorlar. Haliyle bu yaz döneminde ilimizde bir trafik yoğunluğu olacak.  Biz de trafik kazalarını önlemek için gerekli güvenlik tedbirlerini arttıracağız. Yol yapım çalışmalarında, işaretlemede, bariyerlemede eksiğimiz, noksanımız olan yerlerde büyükşehirle, karayollarıyla ilgilisine göre ilçe belediyesiyle istişare etmek suretiyle bunları çözmüş olacağız” şeklinde konuştu.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Denetimler kazaları azalttı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yumurtalar OBB´den
Yumurtalar OBB´den
Kırsal kesimde yaşayan insanların gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi amacıyla tarım projelerine ağırlık veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, tavuk ve yumurta üretiminin artmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir yıl içinde 90 bin yumurta dağıtımı yapılması talimatını verdi.
Bakanlıktan Eylem Planı
Bakanlıktan Eylem Planı
Bakan Karadeniz Bölgesi için bir eylem planı hazırladı.
Ordu´daki vahşette DEAŞ izi
Ordu´daki vahşette DEAŞ izi
Ordu´da geçen yıl başı kesilerek öldürülen Iraklı Hussein Kalaf Abdulameer Marzoq (17) cinayetinden DEAŞ izi çıktı. Cinayeti işleyen Iraklı Ahmet Ahmed´in İdlib´den Türkiye´ye geldiği belirlendi. Marzoq´u cinayet yerine götüren Musa Najm Abdullah Al Qaisi´nin cep telefonunda ise DEAŞ terör örgütünün propaganda görüntüleri ile “Yaptığınız onurlu işinizden dolayı teşekkür ederim” şeklinde Arapça sesli mesaj çıktı.
"Kaza geliyorum demiş”
"Kaza geliyorum demiş”
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, geçtiğimiz günlerde, Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol takımının Yozgat´a maça giderken kaza geçirmesi ve 2 sporcunun hayatını kaybetmesini Mecliste düzenlediği basın toplantısı ile gündeme getirdi.
SONA YAKLAŞILDI!
SONA YAKLAŞILDI!
Şehit Birol Yıldırım Caddesi´nden başlayarak Dörtyol Kavşağı´nda sonlanacak 4.280 metre uzunluğa sahip alternatif çevre yolunda sona yaklaşıldı
STK´LAR YOL İSTEDİLER
STK´LAR YOL İSTEDİLER
Sarpdere-Damarlı-Çatalarmut karayolu çalıştayı yapıldı.
Madde bağımlılığı  şiddeti arttırıyor
Madde bağımlılığı şiddeti arttırıyor
Milliyetçi Hareket Partisi 23. Dönem Milletvekili Av. Rıdvan Yalçın, giderek artan şiddet olaylarının uyuşturucu kullanımındaki artışın büyük etkisi olduğunu belirtti.
Ordu´da kadın cinayeti
Ordu´da kadın cinayeti
Ordu´da, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanan 20 yaşındaki Ceren Özdemir, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
ANITI PROJESİ BAŞLIYOR
ANITI PROJESİ BAŞLIYOR
Ordulu şehitlerin isimleri yaşatılacak
BÜTÇESİ BELLİ OLDU
BÜTÇESİ BELLİ OLDU
Büyükşehir Belediyesinin 2020 mali yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı.
Ordu kumsalıyla farklı
Ordu kumsalıyla farklı
Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “100 km´lik kıyı şeridi bulunan Ordu´nun 60 km´lik kıyı bölümü kumsallardan oluşmaktadır. Bu özelliği ile Ordu diğer Karadeniz illerinden farklı bir yapıya sahiptir” dedi.
VETERİNER FAKÜLTESİ GELİYOR
VETERİNER FAKÜLTESİ GELİYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu´da bir Veteriner Fakültesi kurulması için çalışma başlattıklarını açıkladı.
BÜTÜN YOLLAR OGU´YA ÇIKACAK
BÜTÜN YOLLAR OGU´YA ÇIKACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerdeki vatandaşların Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı´nın ulaşımını kolaylaştırmak için kolları sıvadı.
ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ
ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, 900 yataklı Şehir Hastanesi´nin proje ihalesine çıkıldığı müjdesini verdi.
Sürücüler ´hamsi radarına´ yakalandı
Sürücüler ´hamsi radarına´ yakalandı
Fatsa´da düzenlenen hamsi festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
 Yerin üstü altından değerlidir
Yerin üstü altından değerlidir
Fatsa´da siyanürle altın arama faaliyetine Tüm Köy Sen tepki gösterdi.
“Teröre geçit yok”
“Teröre geçit yok”
.
94 bin yolcuya  hizmet verildi
94 bin yolcuya hizmet verildi
.