KIŞ TEDBİRLERİ BELİRLENDİ
Kentte kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri hakkında toplantı yapıldı.
Tarih: 4.12.2019 09:38:14/ 646okunma / 0yorum

Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklar da dikkate alınarak, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin korunması amacıyla alınacak tedbirler belirlendi.

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı başkanlığında, Ordu Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Karayolları 77. Şube Şefliği, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odası yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri belirlendi.  

Gerçekleştirilen toplantıda, kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri ise şöyle belirlendi:

1. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarının imkanlarının Devletimizin imkanı olduğu, bu imkanların kurumsal milliyetçilikten uzak bir şekilde vatandaşlarımızın ve ihtiyacı bulunan diğer kurumların istifadesine sunulması ayrıca bütün kamu kurum ve kuruluşları tarafından işbirliği ve koordinasyon en üst seviyede sağlanacak ve bu çerçevede hareket edilecektir.

2. Kar yağışı ve don olaylarının yaşandığı günlerde vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerin aksamaması için kurumların sorumluluk alanında bulunan ana yollar, sağlık kuruluşları, okul ve kamu kurumlarına ulaşımı sağlayan yolların açık tutulması ve buzlanma olaylarına karşı gerekli tedbirler alınacaktır.

3. Buzlanma olaylarına karşı tuzlama ekiplerince meteorolojik veriler ışığında tuzlama çalışmaları yapılacaktır.

4. Kar yağışının etkili olduğu dönemlerde kapanan yolların trafiğe açılmasını sağlamak amacıyla öncelikle ilgili kurumlar tarafından kendi sorumluluk bölgelerindeki yolların trafiğe açılması sağlanacaktır. Araç-gereç ve personelin yetersiz kaldığı durumlarda iş makinası bulunan belediyeler, Karayolları 77. Şube Şefliği ve DSİ 75. Şube Müdürlüğü kendi aralarında koordine kurarak kapanan yolların en kısa sürede trafiğe açılması sağlanacaktır.

5. Olumsuz hava koşulları nedeniyle yolda kalan yol kullanıcılarının kon aklama ve iaşe giderleri, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kızılay tarafından koordineli bir şekilde karşılanacak ayrıca bu kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarına ait tesislerden faydalanmaları sağlanacaktır.

6. Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar anında değerlendirilerek mağduriyetlerin en kısa sürede giderilmesi yönünde çalışmalar yapılacaktır.

7. Taşımalı eğitimden yararlanan öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşam amaları için okul servis araçları kış mevsimine hazır hale getirilecek ve bu konu da gerekli de netimler yapılacaktır.

8. Okulların tatil edilmesini gerektirecek olumsuz hava koşullarının yaşandığı durumlarda öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşa mamaları için gecikmeksizin gerekli kararlar alınacaktır. Alman kararların kamuoyuna duyurulması amacıyla Valiliğimiz İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne de bilgi verilecektir.

9. Olumsuz hava koşullarının yaşandığı zam anlarda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından her sabah İlimiz geneline ait yolların durumu, yaşanan elektrik kesintileri vb. hususlarda Makamıma bilgi verilecektir.

10. Yolu kapanan yerlerde ikam et eden acil durumdaki hasta vatandaşlarımıza ulaşım sağlanması amacıyla ivedilikle yollarının açılması sağlanacaktır.

11. 01.04.2017 tarihli ve 30025 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” gereğince yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Aralık 2019 - 1 Nisan 2020 tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluğuna uyulacak ve konu ile ilgili kolluk kuvvetleri tarafından gerekli denetimler yapılacaktır.

12. 112,155,156 ve 159 KGM yol danışma telefon hatlarını arayan vatandaşlarımıza gerekli yardım ve kolaylık sağlanacaktır.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEDBİRLERİ BELİRLENDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğrencilerden askere moral
Öğrencilerden askere moral
Fatsa Ali Rıza Demircan İlköğretim Okulu öğrencileri, idareci ve öğretmenlerinden oluşan 29 kişilik misafir grubu, “Barış Pınarı” Harekâtına katılan Mehmetçiğe moral vermek ve yanında olduğunu hissettirmek amacıyla Perşembe Jandarma Komando Tabur Komutanlığına ziyarette bulundular.
Hisarcıklıoğlu, Vali Yavuz´u ziyaret etti
Hisarcıklıoğlu, Vali Yavuz´u ziyaret etti
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Vali Seddar Yavuz´u makamında ziyaret etti.
“Kimsesizlerin kimi olacağız”
“Kimsesizlerin kimi olacağız”
Vali Seddar Yavuz, kaymakamlara “kimsesizlerin kimi olmayı tercih edin, kimilerinin kimi olmak kadar bu dünyada kolay bir şey yok. Kimsesizlerin kimi olmayı önceleyin ki, bu insanların duası size yetsin" dedi
Yeniden hizmete giriyor
Yeniden hizmete giriyor
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ulubey Belediyesi ve Ulubey MYO´ya ziyarette bulundu
VATANDAŞLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR
VATANDAŞLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR
Başkan Güler, halk gününün 4. gününde 63 kişi ile bir araya gelerek vatandaşların yüzünü güldürüyor.
Kölelik düzenini bitiriyoruz
Kölelik düzenini bitiriyoruz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Erdoğan´ın kölelik düzenini bitiriyoruz” dedi.
Emniyetten alkol denetimi
Emniyetten alkol denetimi
Ordu İl Emniyet Müdürlüğü trafik birimlerince, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde etkisinde araç kullanımına yönelik denetim yapıldı.
VALİ REKOR KIRDI!
VALİ REKOR KIRDI!
Vali Seddar Yavuz, “Gönülden Gönüle” Projesi kapsamında 8 bin ailenin evine ziyaret gerçekleştirildiğini bunun Türkiye´de bir rekor olduğunu belirtti
TMO Fatsa´da alım yaptı
TMO Fatsa´da alım yaptı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ünye ve Altınordu ilçesinden sonra Fatsa ilçesinde de fındık alımına başladı.
Zafer bayramı programı belli oldu
Zafer bayramı programı belli oldu
30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 97. Yıldönümü, Ordu Valiliğince hazırlanan program kapsamında kutlanacak.
Eğitime hayırsever desteği
Eğitime hayırsever desteği
Hayırsever Rabia Kader Yener ve İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş´ ın katılımıyla, konferans salonu yapımı ile ilgili protokol törenle imzalandı.
Herkes söyleyecek biz de çözeceğiz
Herkes söyleyecek biz de çözeceğiz
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, halk günü uygulaması ile 3 günde 300´e yakın vatandaş ile birebir görüşmeyeler sağladı
UYUŞTURUCU SATICILARINA OPERASYON
UYUŞTURUCU SATICILARINA OPERASYON
Gürgentepe İlçe Jandarma Komutanlığı ile KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu operasyonu yapıldı.
ÇİFTÇİLERE YENİ GELİR KAPISI
ÇİFTÇİLERE YENİ GELİR KAPISI
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler´in gelir getirici tarım projeleri kapsamında çiftçilere 330 koyun dağıtımının ardından 4 bin adet kaz dağıtımı gerçekleştirildi.
“KİMLİK” SERGİSİ AÇILDI
“KİMLİK” SERGİSİ AÇILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi Türk vatandaşların Avustralya´ya göçünün 50. Ve 70. Yıl etkinliklerine kapsamında Türklerin Avustralya´da yaşamını konu edinen “KİMLİK” isimli, Avustralya´da Türk Kimliği İfadeleri sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
ÖNCELİĞİMİZ HASTANE OLACAK
ÖNCELİĞİMİZ HASTANE OLACAK
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu´nun en önemli sorununun hastane yetersizliği olduğuna dikkat çekti
ORDU PROJE ÜRETİYOR
ORDU PROJE ÜRETİYOR
ORDU´DAN 1 AYDA 478 PROJE
Kapıları itfaiye açtı
Kapıları itfaiye açtı
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yangın, trafik kazaları, kurtarma vakalarından sonra en fazla müdahaleyi kapı açma olayları için yaptı.