OTSO binası açıldı
Ordu TSO Hizmet Binası açıldı
Tarih: 1.10.2019 10:29:46/ 189okunma / 0yorum

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) hizmet binası Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof.Dr. Ali  Akdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, OTSO Başkanı Servet Şahin, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, ilçe oda ve borsa  başkanları ve  işadamlarının katılımıyla yapıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesi ve yeni binanın gezilmesinin ardından Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol üyeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Ticaret Borsası Müşterek Toplantısı ve Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Törenine katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Ticaret Borsası Müşterek Toplantısı ve Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni´nde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”Dünya üzerinde en kıymetli  insanlar girişimcilerdir ve bunun farkına vardığımızı da  hatırlatmak, söylemek isterim. Daha önce bir Vali bir işadamı ile biryere gitse ´bunlar niye bir araya geldi´ diye düşünülürdü. Şimdi dünyadaki bütün devlet başkanları yanlarında işadamlarını götürürler ve iş bağlantısı kurarlar. Valilerimizin de diğer kamu yöneticilerimizin de işadamlarımızla içiçe olması fevkalade önemlidir diye düşünüyorum.Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye, sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirdi. Bu devrimin içinde olanlar bunun farkına varmadı. Yapacağımız çok şey var. Aziz Türk Milleti, dünyadaki son evrensel ve emperyal imparatorluğun sahibidir. Dolayısıyla bugünkü büyüklüğümüz, bu çalışmamız da  bize yetmez. Daha fazla üretmeliyiz. Bizim düşünen, üreten, hakkı söyleyebilen insanlara ihtiyacımız var. Ordu şehri  olarak, on yıl içinde Giresun´la beraber  iyi  işbirliği yaparsak, Karadeniz´deki en güçlü şehir olma yolundadır. Ordu´da daha çok sanayi konuşmamız lazım. En az 30 bin kişinin OSB´lerde  çalışabileceği imkanlar yaratmalıyız. Sanayisiz bir Ordu´nun geleceğini kuramazsınız. O yüzden OSB´leri süratle tamamlamamız gerekiyor. Daha fazla bir arada olalım, birbirimizi sevelim, birlikte çalışalım. Daha  başarılı oluruz” diye konuştu.
 
AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız yaptığı konuşmada, ”Bugün, bir birlikteliğin güzel örneğini veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ordu´ya verdiği değeri birkez daha hatırlatmak istiyorum” dedi ve Ordu-Samsun arası hızlı tren yapımının programa alındığını da sözlerine ekledi.
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Ordu´yu yeni keşfediyorum. Bu kadar güzel bir şehir olduğunu, tarihi eserlerini, zenginliklerini, yeni kaya mezarlarını, kanyonlarını gördük. Ordu´da bir Efes çıkıyor. Ordu´yu dört  mevsime göre  hazırlıyoruz. Odalar ve Borsalar Birliğinden tekno park istiyoruz. Bunu birlikte yapalım” diye konuştu.
 
OTSO Başkanı Servet Şahin konuşmasında, "Ordu´ya ve siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek için yeni hizmet binamızın açılışını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Odamız mesleki eğitimde Altınordu ilçemizdeki fiziki alan yetersizliğini ortadan kaldırmak için girişimlerde bulunmuş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin destek ve katkılarıyla 64 derslik ve 200 kişilik pansiyondan oluşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilimize kazandırılmıştır. Odamız, 7 milyon dolarlık proje üretmiş, birçok projeye ortak olmuş, ilimiz ekonomisine katkılarda bulunmuştur” derken, Borsa Başkanı Ziver Kahraman ise, “Ordu yıllarca barındırdığı potansiyeli kullanmak ve ifade etmek adına çok fazla imkan bulamadı. Ancak, birçok olumsuzluk değişmektedir. Ordu, müthiş bir değişim ve sıçramaya hazırlanmaktadır ve yatırımcılar için bir cazibe merkezi olacaktır” şeklinde konuştu.
 
“Ülkemizin fındık bahçesi Ordu´da, aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ordu, müthiş bir doğaya sahip. Yeşil ve mavinin en güzel buluştuğu yerlerin başında geliyor. Türkiye´nin fındık üretim merkezi  ve fındığın yarısını Ordu sağlıyor. Ordu ayrıca fındığa değer de katıyor. Birçok çikolata ürünü burada üretiliyor. İnşallah Ordu bu alanda da yeni bir çığır açacak” diyerek, konuşmasına başlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Ordu-Giresun Havaalanı, hem Ordu´ya, hem Giresun´a müthiş bir değer kattı. Şimdi sıra karayolu, demiryolu ve denizyolunda. Ordu´dan başlayan Karadeniz-Akdeniz yolunun tamamlanmasıyla, Ordu yalnızca Akdeniz´e değil, Ortadoğu pazarına da bağlanmış olacak. Ordu, aynı zamanda yeni bir limana da ihtiyaç duyuyor. 2 OSB´miz var, 3.sü için de çalışmalar devam ediyor. Kısacası Ordu her şeyin en güzelini hak ediyor. İşte bu yüzden biz de Ordu için üzerimize düşeni yapıyoruz. TOBB olarak burada 32 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ ile Motor Atölyesi´ yaptık. Ordu Merkezde bulunan eski  Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi buraya taşınacak. Bir dahaki gelişimizde açılışını da yapacaz” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Ordu ekonomisine katkı sağlayan iş insanlarına Vali Seddar Yavuz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve diğer protokol mensupları tarafından plaket takdim edildi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OTSO binası açıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ordu´da kadın cinayeti
Ordu´da kadın cinayeti
Ordu´da, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanan 20 yaşındaki Ceren Özdemir, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
ANITI PROJESİ BAŞLIYOR
ANITI PROJESİ BAŞLIYOR
Ordulu şehitlerin isimleri yaşatılacak
BÜTÇESİ BELLİ OLDU
BÜTÇESİ BELLİ OLDU
Büyükşehir Belediyesinin 2020 mali yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı.
Ordu kumsalıyla farklı
Ordu kumsalıyla farklı
Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “100 km´lik kıyı şeridi bulunan Ordu´nun 60 km´lik kıyı bölümü kumsallardan oluşmaktadır. Bu özelliği ile Ordu diğer Karadeniz illerinden farklı bir yapıya sahiptir” dedi.
VETERİNER FAKÜLTESİ GELİYOR
VETERİNER FAKÜLTESİ GELİYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu´da bir Veteriner Fakültesi kurulması için çalışma başlattıklarını açıkladı.
BÜTÜN YOLLAR OGU´YA ÇIKACAK
BÜTÜN YOLLAR OGU´YA ÇIKACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerdeki vatandaşların Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı´nın ulaşımını kolaylaştırmak için kolları sıvadı.
ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ
ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, 900 yataklı Şehir Hastanesi´nin proje ihalesine çıkıldığı müjdesini verdi.
Sürücüler ´hamsi radarına´ yakalandı
Sürücüler ´hamsi radarına´ yakalandı
Fatsa´da düzenlenen hamsi festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
 Yerin üstü altından değerlidir
Yerin üstü altından değerlidir
Fatsa´da siyanürle altın arama faaliyetine Tüm Köy Sen tepki gösterdi.
“Teröre geçit yok”
“Teröre geçit yok”
.
94 bin yolcuya  hizmet verildi
94 bin yolcuya hizmet verildi
.
201 aranan şahıs yakalandı
201 aranan şahıs yakalandı
.
Ünye´de uyuşturucuya geçit yok
Ünye´de uyuşturucuya geçit yok
.
Ordu geleceğe nefes oldu
Ordu geleceğe nefes oldu
Tüm Türkiye´de saat 11.11´de gerçekleşen fidan dikim etkinliği kapsamında, Ordu genelinde 103 bin 300 fidan toprakla buluşturuldu.
Ordu zihniyet dönüşümü yaşadı
Ordu zihniyet dönüşümü yaşadı
Ordu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler sayesinde fındık bahçeleri ile deniz arasında sıkışmış bir il olmaktan çıkıp ekonomik ve sosyal yönden zihniyet dönüşümü yaşadı.
ALBAYRAK´TAN MÜJDE
ALBAYRAK´TAN MÜJDE
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ordu İş Dünyası ile Buluşma” programının yanı sıra çeşitli ziyaret ve temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu´ya geldi.
DUALARLA SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
DUALARLA SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
Düğünü için geldiği Ordu´da kazada ölen uzman çavuş defnedildi
BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER
BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER
Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi