Tören´den borç açıklaması
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, göreve geldikleri günden bu yana belediyenin gelir ve giderlerini dengelediklerini ve 40 milyona yakın borç ödediklerini belirtti.
Tarih: 3.10.2019 09:38:57/ 120okunma / 0yorum

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, göreve geldikleri günden bu yana belediyenin gelir ve giderlerini dengelediklerini ve 40 milyona yakın borç ödediklerini belirtti.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, adaleti merkeze alan bir yönetim anlayışıyla Altınordu´yu yöneteceklerini söyledi.

‘Kamu malı beytülmaldır´ diyen Başkan Tören, “biz, hangi makamda olursak olalım, bu düsturu, cemiyeti ayakta tutan hak ve adaleti gözetmemiz gerekir. Adalet, yerine koymaktır. Adalet, eğer yöneticiyseniz, aldığınız emanetin üzerine titremek, mizan gününü gözeterek hareket etmektir. Biz, bir söz verdik. Dedik ki, emaneti hakkıyla taşıyacağız. Öteki oluşturmadan, adaleti merkeze alarak bir yönetim anlayışı ile kentimizi yöneteceğiz dedik. Çok şükür bu ilkemizi hayata geçirmek adına önemli adımlar attık atmaya da devam edeceğiz. Kamu malı beytülmaldır. Kamu malı dediğimizde bırakın insanı, kuşundan kurduna kadar bütün varlığın hakkından bahsediyorsunuz demektir. Onun için vicdanınızda hassas bir terazi taşımak zorundasınız her zaman. Hesap verebilirlilik, şeffaflık gibi ilkeleri hayata geçirirseniz, işte bu emanetin sorumluluğunu bütün kesimlerle birlikte taşırsınız” dedi.

"40 MİLYONA YAKIN TASARRUFLA BORÇ ÖDEDİK”

Göreve geldikleri günden bu yana belediyenin gelir ve giderlerini dengelediklerini ve 40 milyona yakın borç ödediklerinin altını çizen Başkan Tören, “Belediyeye geldiğimiz günden beri, belediye hizmetlerinde ilkeli, verimli, şeffaf ve tasarrufu ön planda tutan yönetim anlayışıyla hareket ettik. Önceki yıllarda ve aylarda, belediye gelirleri giderlerinin altında seyrederken, hamdolsun biz gelirlerimizi giderlerimizin altında seyretmekten çıkartarak gelir-gider dengesini sağlamayı başardık. 6 aylık gelirimiz yaklaşık 52 milyon TL iken, giderimiz ise 52 milyon oldu. Daha çiçeği burnunda bir yönetim olarak gelir-gider dengemizi 6 ayda sağlamayı başardık, hem de bir önceki yıllara ve aylara göre gelirlerimiz düşmüşken bunu yaptık. Bu arada gelirlerimize dokunmadan tamamen verimlilik esaslı çalışma ve tasarrufla 40 Milyon TL´ye yakın borç ödedik” diye konuştu.

“TEMİZLİK İŞİNDE TAHMİNİ YILLIK 12 MİLYON, 5 YILDA İSE 60 MİLYON TASARRUF VE KAR ELDE ETMEYİ PLANLIYORUZ”

Yapılan ihale sonucunda temizlik işlerinde önemli bir kar elde edileceğini belirten Başkan Tören, “Reel maliyetlere ulaşabilmek adına ALBEL A.Ş aylardır yoğun bir piyasa araştırması yürüttü. Türkiye´de bu işi yapan hemen her firmadan fiyatlar aldı. Birçok firmanın 1 milyonun altında rakamlar verdiğini tespit etti. İhale esnasında ise 900 bin rakamının altında fiyatlara inebileceğini öngördü. Bu doğrultuda 900 Bin TL gibi bir fiyatla belediyemizden ihaleyi aldı. Belediyemizin Temizlik işlerinin personel tarafını yürüten ALBEL AŞ. yaptığı araştırma ve hazırlıkları neticesinde temizlik aracı kiralaması işinin daha uygun maliyetlerle daha ucuza yapılacağını ispatladı. Bu doğrultuda belediyemiz normal şartlarda dönemsel 1 milyon 900 bin TL´ ye varan fiyatlarla yaptıracağı bu işi ALBEL yarı fiyatına hem de kar ederek yapmaya başlamıştır. Belediyemizin bu işte tahmini yıllık 12 milyon TL, 5 senede ise 60 Milyon TL kar ve tasarruf elde etmesi beklenmektedir. Arkadaşlar, göreve geldiğimiz andan bu güne, gece gündüz demeden, hak için, hukuk için, tüyü bitmemiş yetimlerimiz için, usulsüz hiçbir işe müsaade etmeden alın teri dökerek; 25 milyon TL faaliyetlerimizden ve 60 milyon çöp temizlik hizmetlerinden yani toplamda 85 milyon TL tasarruf sağlayacağız” dedi. Başkan Tören son olarak, “Biz hak, adalet, beytülmal, kamu malı demeye, yediden yetmişe bütün hemşerilerimizin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Bizi büyüten, bizi tabiri caiz ise adam eden bu şehre karşı, bu şehrin mübarek bildiğimiz insanına karşı hizmet etme mecburiyetimiz var. Onun için, her ne yapıyorsak kılı kırk yarmak zorundayız. Ben ve arkadaşlarım bu ölçüyle belediyeyi yönetmeye kararlıyız. Cenab-ı Allah´ın nusretiyle de bunu başaracağız” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tören borç açıklaması
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİ VATANDAŞLAR UNUTULMUYOR
ENGELLİ VATANDAŞLAR UNUTULMUYOR
Altınordu Belediyesi, engelli bir vatandaşın yol bakım talebini anında yerine getirdi.
Yumurtalar OBB´den
Yumurtalar OBB´den
Kırsal kesimde yaşayan insanların gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi amacıyla tarım projelerine ağırlık veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, tavuk ve yumurta üretiminin artmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir yıl içinde 90 bin yumurta dağıtımı yapılması talimatını verdi.
Bakanlıktan Eylem Planı
Bakanlıktan Eylem Planı
Bakan Karadeniz Bölgesi için bir eylem planı hazırladı.
Ordu´daki vahşette DEAŞ izi
Ordu´daki vahşette DEAŞ izi
Ordu´da geçen yıl başı kesilerek öldürülen Iraklı Hussein Kalaf Abdulameer Marzoq (17) cinayetinden DEAŞ izi çıktı. Cinayeti işleyen Iraklı Ahmet Ahmed´in İdlib´den Türkiye´ye geldiği belirlendi. Marzoq´u cinayet yerine götüren Musa Najm Abdullah Al Qaisi´nin cep telefonunda ise DEAŞ terör örgütünün propaganda görüntüleri ile “Yaptığınız onurlu işinizden dolayı teşekkür ederim” şeklinde Arapça sesli mesaj çıktı.
"Kaza geliyorum demiş”
"Kaza geliyorum demiş”
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, geçtiğimiz günlerde, Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol takımının Yozgat´a maça giderken kaza geçirmesi ve 2 sporcunun hayatını kaybetmesini Mecliste düzenlediği basın toplantısı ile gündeme getirdi.
SONA YAKLAŞILDI!
SONA YAKLAŞILDI!
Şehit Birol Yıldırım Caddesi´nden başlayarak Dörtyol Kavşağı´nda sonlanacak 4.280 metre uzunluğa sahip alternatif çevre yolunda sona yaklaşıldı
STK´LAR YOL İSTEDİLER
STK´LAR YOL İSTEDİLER
Sarpdere-Damarlı-Çatalarmut karayolu çalıştayı yapıldı.
Madde bağımlılığı  şiddeti arttırıyor
Madde bağımlılığı şiddeti arttırıyor
Milliyetçi Hareket Partisi 23. Dönem Milletvekili Av. Rıdvan Yalçın, giderek artan şiddet olaylarının uyuşturucu kullanımındaki artışın büyük etkisi olduğunu belirtti.
Ordu´da kadın cinayeti
Ordu´da kadın cinayeti
Ordu´da, evinin önünde bir saldırgan tarafından bıçaklanan 20 yaşındaki Ceren Özdemir, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
ANITI PROJESİ BAŞLIYOR
ANITI PROJESİ BAŞLIYOR
Ordulu şehitlerin isimleri yaşatılacak
BÜTÇESİ BELLİ OLDU
BÜTÇESİ BELLİ OLDU
Büyükşehir Belediyesinin 2020 mali yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı.
Ordu kumsalıyla farklı
Ordu kumsalıyla farklı
Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “100 km´lik kıyı şeridi bulunan Ordu´nun 60 km´lik kıyı bölümü kumsallardan oluşmaktadır. Bu özelliği ile Ordu diğer Karadeniz illerinden farklı bir yapıya sahiptir” dedi.
VETERİNER FAKÜLTESİ GELİYOR
VETERİNER FAKÜLTESİ GELİYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu´da bir Veteriner Fakültesi kurulması için çalışma başlattıklarını açıkladı.
BÜTÜN YOLLAR OGU´YA ÇIKACAK
BÜTÜN YOLLAR OGU´YA ÇIKACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerdeki vatandaşların Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı´nın ulaşımını kolaylaştırmak için kolları sıvadı.
ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ
ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, 900 yataklı Şehir Hastanesi´nin proje ihalesine çıkıldığı müjdesini verdi.
Sürücüler ´hamsi radarına´ yakalandı
Sürücüler ´hamsi radarına´ yakalandı
Fatsa´da düzenlenen hamsi festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
 Yerin üstü altından değerlidir
Yerin üstü altından değerlidir
Fatsa´da siyanürle altın arama faaliyetine Tüm Köy Sen tepki gösterdi.
“Teröre geçit yok”
“Teröre geçit yok”
.