ARTIK HUZUR İSTİYORUZ
.
Tarih: 15.3.2019 10:03:36 / 1537okunma / 0yorum
Hülya POYRAZ

            İnsanoğlunun derdi, isteği hiç biter mi? Bildiğimiz kadarıyla bitmez. Evime ekmek götürecek bir işim olsun der işe girer, bir arabam olsun ister, zaman geçer araba alınır. Başımı sokacak bir evim olsun istenir, zamanla ev alınır. Olmadı daha geniş bir evim ve son model arabam olsun istenir, bu dilekler de yerine gelir. Olmadı oğlumun şunu olsun kızımın bunu olsun. Sonuçta insanoğlunun istekleri, dertleri bitmez.  Dedik ya arabamız, evimiz, yatımız, katımız olsun isteriz. Tabi ki bunları isterken işin başında sağlık ve huzur gelir. Sağlığın olmadığı, huzurun olmadığı yerde hiçbir şeyin ne tadı ne de tuzu olur.

            Ülke olarak son günlerde sıkıntılı mıyız, sıkıntılıyız. Bir tarafta ekonomik kriz, diğer tarafta unutulan tarım, eğitimdeki çarpıklık. Neye sayarsanız sayın ülke olarak sıkıntılıyız, dertliyiz. Bunları yazarken bir İspanyol atasözü aklıma geldi. “Bir toplum maddiyatını kaybedebilir, zamanla çalışır kaybettiklerini fazlasıyla yerine koyar. Bir toplum maneviyatını kaybetmişse işte o zaman her şeyini kaybetmiş olur.” Ülke olarak ekonomik krizler yaşayabiliriz. Türk halkı geçmiş tarihlerden bu yana büyük badireler atlatmış olan bir toplumdur. Bizler yaşamış olduğumuz ekonomik krizlerin üstesinden geleceğiz. Çünkü tarihte bunun örnekleri fazlasıyla var.

            Türk halkı, Türk toplumu olarak bizlerin morale, motivasyona ihtiyacı var. 80 yıllık birikimlerimiz özelleştirme adı altında yok edildi. Yap işlet modeliyle yapılan köprülerdeki inanılmaz hatalı sözleşmeler, insana yapılması gereken yatırımlar, betona yapılınca kriz kaçınılmaz oldu. Kaçan balık büyük olur misali, artık geriye dönmenin bu ülkeye getirisi olmayacak. İnsanız sonuçta hata yapma lüksüne sahip olacağız. Ama yapılan hatalardan da ders çıkarılması gerekir. Sonuçta bu ülke Türküyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, AK Partilisiyle, CHP´lisiyle, MHP´lisiyle hepimizin ortak değeri ve de yaşam alanı.

            Gelelim huzur meselesine; Mart sonunda yerel seçimler yapılacak. Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri koltuklarında oturacak. Belediye başkanları, encümenler, muhtarlar ve azaların bir kısmı koltuklarında otururlarken bir kısmı koltuklarını yenilerine devredecekler. Belediye başkanları, encümen, muhtar ve azalar diyoruz. Buna rağmen seçim meydanları alev alev yanıyor. Bu saatten sonra genel seçimleri düşünmek bile istemiyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak izlediğimiz tablolar bizleri fazlasıyla üzüyor. Seçimler öncesi aslı olsun olmasın vaatler havalarda uçuşurdu. Şimdi ise üzülerek izliyoruz seçim mitingleri mitingden çıkmış hakaret boyutlarına ulaşmış durumda. Bu tablo bizleri fazlasıyla üzüyor. Bu ülkenin bir bireyi olarak aşı, işi geçtik huzur istiyoruz huzur.

 

Anahtar Kelimeler: ARTIK, HUZUR, İSTİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
GÜZEL VEDE GÜNEŞLİ GÜNLER UMUDUYLA (04 Mart 2019 - Pazartesi)
GÜNDEME DAİR (25 Şubat 2019 - Pazartesi)
ORDU SİYASETİ ARAP SAÇINA DÖNDÜ (18 Şubat 2019 - Pazartesi)
İ.Naim Şahin konusunda heyecan sürüyor (11 Şubat 2019 - Pazartesi)
El gider Mersine bizimkiler gider tersine (14 Ocak 2019 - Pazartesi)
ADAYLIK SÜRECİ UZADIKÇA UZADI (07 Ocak 2019 - Pazartesi)
ORDU ADAYLARINI BEKLİYOR (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
DURUGÖL STADI (17 Aralık 2018 - Pazartesi)
ŞEHİR İÇLERİ HİZMET BEKLİYOR (10 Aralık 2018 - Pazartesi)
Zaman çok geç olmadan (08 Aralık 2018 - Cumartesi)
Siyaset arenası daha da kızışacak gibi (01 Aralık 2018 - Cumartesi)
ZOR SÜREÇ BİZLERİ BEKLİYOR (19 Kasım 2018 - Pazartesi)
NUR İÇİNDE YAT BÜYÜK ATAM (12 Kasım 2018 - Pazartesi)
DOLMUŞ ŞOFÖRLERİ (05 Kasım 2018 - Pazartesi)
FINDIK SAHİPSİZDİ HEP SAHİPSİZ KALDI (22 Ekim 2018 - Pazartesi)
8.ORDU TANITIM GÜNLERİ (08 Ekim 2018 - Pazartesi)
ÇEVRE VE DERE YOLLARI (01 Ekim 2018 - Pazartesi)
HAYIRLISI DİYELİM (24 Eylül 2018 - Pazartesi)
ZAM (17 Eylül 2018 - Pazartesi)
NERDE KALMIŞTIK? (03 Eylül 2018 - Pazartesi)
SIRA TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİNDE (27 Ağustos 2018 - Pazartesi)
ORDUNUN DERELERİ (13 Ağustos 2018 - Pazartesi)
Sayfa: