Ordu Giresun Havalimanı’nda yeterli sefer olmaması ve mevcut seferlerinde saatlerinin uygunsuzluğu Ordu ve Giresunluyu mağdur ediyor. Ordu Giresun Havalimanı’nın bulunduğu Ordu Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe bile makam odasının 100 metre mesafede bulunan havalimanını kullanamayıp sabah uçuşu için 200 Km uzaklıktaki Samsun Çarşamba Havalimanı’na gitmek zorunda kaldı.

Ordu Giresun Havalimanı’nın sefer sayısı yetersizliğinin yanı sıra özellikle mevcut sefer saatlerinin dengesizliği şikayetlere neden oluyor.

Ordu Giresun’dan İstanbul seferleri gündüz saat 11.00 ile 12.00 arasında sıkıştırılmış durumdu. Aynı saat diliminde İstanbul’a 3 sefer yer alıyor. Seferler akşam saat 21.00 de de peş peşe sıralanıyor.

İstanbul’dan da seferler arka arkaya  sabah 09.00’a ve akşam 19.00 saatlerine konulmuş durumda. İstanbul’dan akşam en son uçak saat 19.00’da olduğu için insanlar saat 16.00’dan sonra yollara düşüyor. İstanbul’dan uygun saate gece seferi isteniyor.

YENİ SEFER KOYULMUYORSA MEVCUT SEFERLERİN SAATİ DÜZENLENSİN

THY ve Anadolu Jet’in İstanbul seferlerinin aynı saatlerde olması mağduriyetin temelini oluşturuyor. THY ve Anadolu Jet’in sefer saatlerinin sabah erkenden başlayarak güne yayılmasının mağduriyeti gidereceği ifade ediliyor.

Ordu Giresun’da sefer saatlerinin birbirine yakın olması nedeniyle Ordu ile  Giresunlu yolcular Samsun ve Trabzon’a gitkmek zorunda kalıyor.

ORDU İLE GİRESUN SAMSUN VE TRABZON UÇAKLARINI DOLDURUYOR

Samsun ve Trabzon’da sabah erken İstanbul’dan dönüşte geç saatte uçak bulunuyor. Ordu ve Giresunlular bu uçakları kullanıyor.

SEFER KOYUYORUZ DOLMUYOR MANTIĞI!

Havacılıkla ilgili uzman kişilerin Ordu Giresun Havalimanı ile ilgili görüşü ise oldukça çarpıcı. Ordu Giresun Havalimanı’nın bölgedeki diğer havalimanına kurban edildiğini belirten uzmanlar, bunun göstergesinin de uçak sefer sayısı özellikle de sefer saatleri olduğunu belirtiyorlar. Aynı güzergahta uçak sefer saatlerinin 4 saat arayla konulması gerektiğini ancak Ordu Giresun Havalimanı’nda THY ve Anadolu Jet’in peş peşe uçtuğunu belirten uzmanlar, bunun bir izahının olması gerektiğini söylüyorlar.

KENDİ HAVALİMANINDAN UÇAMADI

Ordu Giresun Havalimanı’nın bulunduğu Ordu Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe makamına 100 metre mesafedeki havalimanı yerine 200 km uzaklıktaki Samsun Çarşamba Havalimanı’nı kullanmak zorunda kaldı. Tepe yanında CHP İl Başkanı Atila Şahin ile Samsun Çarşamba Havalimanı’nın önünde günün anısına fotoğraf paylaştı.

Editör: Kadir TÜKÜÇ