İlçeleri turizm alanında yapılan yaptığı yatırımlarla ayağa kaldırmayı amaçlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulubey'de yer alan “Uluğ Bey Seyir Terası”na ulaşım sağlayan yaklaşık 1 km’lik yolda onarım çalışması gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmayla mevcut genişliği 3,5 metreden 7 metreye çıkarılan yol asfalta hazır hale getirildi.

YOL GENİŞLİĞİ 3,5 METREDEN 7 METREYE ÇIKARILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ulaşım seferberliği ilçelerin turizm potansiyelini artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ulubey Belediyesi tarafından inşa edilen ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği ‘Uluğ Bey Seyir Terası’ı yolu da Büyükşehir Belediyesi tarafından terasa ulaşım sağlamak isteyen vatandaşlar için konforlu bir hale getiriliyor.

Çalışmalar kapsamında yaklaşık 1 km’lik yolda menfez temizliği, yağmur suyu isale hattı ve yol genişletme çalışmaları gerçekleştiren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yolu asfalta hazır hale getirdi. Öte yandan yapılan çalışmalarla yolun mevcutta olan genişliği 3,5 metreden 7 metreye çıkarılarak seyir terasına ulaşım sağlayan yol standardı yüksek bir görünüme kavuşturuldu.

ULUĞ BEY SEYİR TERASI

İlçeye ismini veren Uluğ Bey’in adının yaşatıldığı seyir terası ilçe merkezinde yer alıyor. 35 m uzunluğunda, 8 m genişliğinde cam teras üzerinden Ulubey ilçesinin kuş bakışı izlenebildiği alanda restoran, yürüyüş yolları, kamelya ve oturma grupları, piknik alanları, çocuk oyun parklarının yanı sıra 85 dönümlük alan mesire alanı olarak hizmet veriyor.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER