Ordu Büyükşehir Belediyesinin kurucu Başkanı Enver Yılmaz’ın İYİ Parti’ye geçmesi ve buradan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması, AK Parti'de tüm siyasi hesapları  alt-üst etti.

AK Parti tarafından tekrar Büyükşehir Belediye Başakanlığına aday gösterilen ve bazı İlçe Belediye Başkanlıklarında değişikliklere giderek kendi ekibini kurmak istediği konuşulan Mehmet Hilmi Güler’in, nasıl kararlar alacağı merak konusu oldu.
Gazetecilerin kulis bilgisine ulşmakta en zorlandıkları parti olan AK Parti'de, 16 içinde en az 3/4 Belediye'de mevcut başkanların haricindeki isimlerle seçimlere gidileceği konuşuluyor.

Bilindiği üzere İkizce, Çamaş ve Gülyalı ilçeleri MHP'ye bırakılmış ve MHP bu ilçelerde adaylarını açıklamıştı.
MHP İkizde'de : Osman Kaygı'yı, Çamaş'ta: Mahmut Ayparçası'nı, Gülyalı'da: Medet Sipahi'yi aday göstermişti.

Geriye kalan 16 ilçe içersinde Altınordu Belediye Başkan adayının dirdekt Genel Merkez tarafından ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan 'ın onayı ile belirleneceği bildirilirken, diğer ilçelerin ise daha çok Başkan Güler'in insiyatifi dahilinde oluşturulacağı konuşuluyor.

Tablo tam olardak netleşmezken Güler'in çalışmak istemediği iddia edilen Fatsa Belediye Başkan'ı İbrahim Ethem Kibar'ın aday gösterilip gösterilmeyeceği en fazla merak edilen konulardan biri.

Enver Yılmaz'ın adaylığı, Fatsa konusunda Başkan Güler'i iki kez düşünmeye sevk ederken Güler'in bu riski alıp almayacağı önümüzdeki günlerin en fazla cevabı aranan sorularından biri olacak.
 

Editör: Editör Editör