AK Parti, düzenlenen tören ile Büyükşehir ve 20 ilçenin belediye başkan adayları tanıtımını yaptı.

Altınordu Durugöl Mahallesi’nde Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım töreninde AK Parti İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıttı.

19 ilçeden partililerin katıldığı tanıtım töreninde konuşan Başkan Güler, sözlerine “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda bana her şey Ordu’yu hatırlatıyor. Bana her şey davamızı hatırlatıyor. Bana her şey liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı hatırlatıyor” diyerek başladı. Başkan Güler, “Değerli dava arkadaşlarım. Şölenimize hepiniz hoş geldiniz. Duyguluyuz, heyecanlıyız ve inançlıyız. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Biliyorsunuz. Seçimler demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu seçim sadece bir yerel seçim değil. Aslında tüm dünyaya büyük bir ders verilecek olan seçimdir. Ben daha önce birçok seçim yaşadım. Ancak en heyecan duyduğum seçim bu seçimdir” diye konuştu. Bir şey olmak için değil bir şey yapmak için burada olduklarının altını çizen Başkan Hilmi Güler, 5 yıllık dönemde gerçekleştirdikleri hizmetleri hatırlatarak “Biz eser siyaseti yapıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi. Başkan Güler, asla rant politikası izlemediklerini de vurgulayarak şöyle konuştu: “Bizde bilirdik, Durugöl’ü, Belde Evler’i, Ünye Çamlık’ı ranta çevirmeyi ama biz bunu yapmadık. Halkın olanı halka geri verdik. Bunların hepsi yasalar ile yapılan çalışmalardır ve bunları yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca da doğru olduğuna inandığımız bir inancın neticesi olarak bunları yaptık. 100 bin-110 bin imzalar bu şehirde boşuna toplanmadı. Halkımıza kulağımızı tıkayamazdık. Gözlerimizi yumamazdık. Gözünüzü yumarsanız kendinize gece yaparsınız. Eğer kalp gözünüz kapalı ise duymaya bilirsiniz. Mühendisler iknaya çalışmaz ispat eder. Onun için bizim eserlerimiz 2200 km asfalt yoldur.250 iş makinasıdır. Kırsal mahallelere içme suyu götürmedir. Büyükşehir Belediyesi olarak bütçemizin yüzde 95’ini altyapıya ayırıyoruz. 19 ilçemizde birbirimiz ile yarışacağız. Çünkü benim belediyecilik anlayışımda, bir felsefeyi ortaya koyduk. Düşünen Üreten Yarışan Ordu felsefesini ortaya koyduk. Çekişme değil, rant değil. Rant yerine hizmet. İstihdam ve ekonomi. Bizim amacımız şehrimizde istihdamı artırmak ve buna ek olarak şehrimizin ekonomisini daha da yükseltmek. Mazeret, bahane ve şikayet yok. Kavga yok. Çekiştirme yok. Huzur var. Huzurlu ilçeleri oluşturacağız. Bunları yaparken birlik ve beraberliğimiz şarttır. Bununda en güzel örneğini cumhur ittifakı olarak gösteriyoruz”

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Biz davamız için buradayız. Nefret söylemi ile bir yere varılmıyor. Millete hizmete etmek nefret ile olmaz. Biz nefret eden değil seven ve bütünleştiren tarafız. Davamızı asla bırakıp gitmedik. Onun için biz davamızın her daim yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Bu seçim çok önemli bir seçimdir. Ordu’nun 19 ilçesinin kenetlenip Ordu’dan tüm dünyaya Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnız olmadığını söylememiz gerekiyor.”

Aday tanıtımında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhur İttifakının Ordu’da 20’de 20 yapmaması için hiçbir engelin olmadığını söyledi. Yusuf Ziya Yılmaz, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “Öncelikle Ordulu kardeşlerimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Ordu’da partimizin kurucularından olan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız aynı zamanda yeni dönemde adayımız olan Hilmi Güler ile hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz. Salona girdiğim andan itibaren sizlerden aldığım coşku bizim heyecanımızı daha artırdı. Bilgi, birikim ve tecrübe ile Hilmi Güler, Türkiye’nin yüzyılında Ordu için büyük bir şanstır. Onun sayesinde Ordu hizmetlerle bölgede parlayan şehri olacaktır”

İŞTE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

AK Parti'nin Ordu'daki ilçe belediye başkan adayları şöyle: Akkuş'ta İsa Demirci, Altınordu'da Aşkın Tören, Aybastı'da İzzet Gündoğar, Çatalpınar'da Ahmet Özay, Çaybaşı'nda İsmet Yanık, Fatsa'da İbrahim Ethem Kibar, Gölköy'de Fikri Uludağ, Gürgentepe’de Yener Yalçınkaya, Kabadüz'de Yener Kaya, Kabataş'ta Yakup Yılmaz, Korgan'da Tuncay Kiraz, Kumru'da Yusuf Yalçuva, Mesudiye'de Cengiz Koçyiğit, Perşembe'de Cihat Albayrak, Ulubey'de İsa Türkcan, Ünye'de Hüseyin Tavlı. AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında ise Çamaş, İkizce ve Gülyalı ilçelerinde aday göstermeyerek, MHP'nin adaylarını destekleyecek. Çamaş'ta Mahmut Ayparçası, İkizce'de Osman Kaygı ve Gülyalı'da Medet Sipahi Cumhur İttifakı'nın adayı oldu.

Editör: Editör Editör