Başkan Aşkın Tören öncülüğünde ‘Temiz Şehir Altınordu’ parolasıyla 7/24 esaslı bir mesai ile İlçe genelinde rutin temizlik çalışmalarını ara vermeden sürdüren Altınordu Belediyesi, artan mevsimsel hastalıklar nedeniyle hijyen seferberliğinde kış tedbirlerini uygulamaya koydu.

Altınordu Temizlik Timi, gece vardiyasında şehirde hizmet veren tüm hastanelerde hijyen çalışması gerçekleştirdi.

 İLÇEDE BULUNAN TÜM HASTANELERDE HİJYEN ÇALIŞMASI

Altınordu Belediyesi, artan mevsimsel salgınlara karşı bir taraftan Mobil sağlık tarama aracıyla kırsal mahallelerde yoğun bir sağlık tarama hizmeti yürütürken bir taraftan da şehir merkezinde sürdürdüğü hijyen seferberliğinde Altınordu’luların sağlığının korunmasına katkı verecek bir dizi koruyucu hijyen tedbirini de uygulamaya koydu.

Hastanelerde artan yoğunluğu da dikkate alan Altınordu Temizlik İşleri ekipleri, kamu özel ayrımı yapmadan ilçe genelinde bulunan tüm hastanelerde hummalı bir temizlik çalışma yaptı. Sağlık çalışanlarının ve vatandaşların sağlığının korunması adına hastane bahçeleri ve hastanelerin acil servis gibi yoğunluk yaşanan bölümleri Temizlik Timi tarafından gece vardiyasında doğaya ve çevreye zararsız özel solüsyonlarla dezenfekte edildi.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “ŞEHRİMİZ VE İNSANIMIZ İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Belediyemizin bütün birimleri gibi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de Altınordu’luları temiz bir şehirde yaşatma kararlılığımızdan ve Temiz şehir Altınordu iddiamızdan ödün vermeden özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yöndeki çalışmalarımız periyodik olarak devam edecek. Halkımızın, çocuklarımızın hijyenik ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Hemşehrilerimize sağlıklı güzel günler diliyor, sahada 7/24 esaslı bir mesai ile emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Kadir TÜKÜÇ