Altınordu Belediyesi, çalışanların iş geliştirme ve güvenlik konularında bilgilendirilmesi amacıyla hizmet içi eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda belediye personeline yönelik olarak 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi verildi. Hizmet içi eğitime katılan belediye personeli, çalışma mevzuatı hakkında da bilgilendirildi.

Altınordu Belediyesi, belediye personellerinin iş sağlığı ve iş güvenliği konularında bilgilendirilmesi amacıyla hizmet içi eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimlerle personele iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. Eğitimler B-Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sevda Karga tarafından verildi. İki oturumda yapılan eğitimlerde çalışanlara haklarının anlatılmasının yanı sıra, yüksekte çalışma, kapalı ortamda çalışma, kesici aletlerle çalışma prensipleri konusunda dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.

İş güvenliği eğitiminin temel amacının iş kazalarının önüne geçilmesi, çalışanların bu konuda bilgilendirilmesi ile işyerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın temin edilmesi olduğunu ifade eden Sevda Karga, iş güvenliği ile kaza olduktan sonra değil, kaza olasılıklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmanın amaçlandığını belirtti.

#ordu #orduhaber