Ordu Üniversitesi Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla “Bir Yanımız Hep Çanakkale” konulu anma programı gerçekleştirildi.

Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen anma programına Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Üniversitemizin diğer yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programda İlahiyat Fakültesi Öğr. Gör. Mustafa Hatipoğlu tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilirken programın koordinatörlüğünü üstlenen Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Hüseyin Mutlu Çanakkale Zaferi’nin tarihi sürecine ilişkin dinleyicileri bilgilendirdi. Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Yelmen’in yönetmenliğinde hazırlanan kısa filmlerin gösteriminin yapıldığı programın devamında Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Sevda Gürel’in koro şefliğinde "Çalın Davulları", "Çanakkale İçinde", "Havada Bulut Yok" ve "Mustafam" gibi birçok eser koro ve solo olarak seslendirildi. Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencilerinden oluşan koroya Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Doç. Dr. Sercan Özkeleş piyanosu, Dr. Öğr. Üyesi Gonca Görsev Kılıç kemanı ile eşlik etti.

Editör: Merve GÖÇER