Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına mevcut Başkan Hilmi Güler’in tekrar aday gösterilmesinin ardından gözler, Altınordu başta olmak üzere İlçe Belediye Başkan adaylıklarına çevrildi.

En fazla merak edilen ve herkesin bir birine sorduğu soru ise Başkan Güler’in Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar’ın ismini çizip çizmeyeceği oldu. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş ve Başkan Güler’e karşı ismi en fazla öne çıkan/çıkarılan aday adayı olmuştu. Özellikle Başkan Güler’in tekrar aday olmasını istemeyen isimler ve çevreler, Ethem Kibar ismi üzerinde birleşmişti.Bu isimler ve çevreler içinde Eski vekiller, Teşkilatlarda görevli üst düzey isimler ve bazı, mensupları ve çalışanları “Aday olma şansı sıfır.Aday olursa fistan giyerim” diyen aileler vardı.

Başkan Güler, kendisine karşı oluşturulan bir büyük koalisyonu yararak ve yenerek tekrar aday olmayı başardı. Şimdi ise 10/15 gün içinde bitirilmesi öngörülen ilçe adaylarının belirlenme süreci var.

Ve kılıç, Başkan Güler’in elinde.Güler’in ise seçim sathı mahallinde ne yapacağını herkes merak ediyor.

Editör: Editör Editör