Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Eskipazar’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 22 dönüm alanı gençlik ve sporun hizmetine tahsis etti. Tahsis edilen alana Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başta atletizm sahası olmak üzere çeşitli spor branşları için spor alanları inşa ediliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığında sürdürülen çalışmalar kapsamında 22 dönümlük alanın 12 dönümüne 6 kulvarlı tartan pisti olan atletizm alanı inşa ediliyor. Atletizm alanı ve çevresinde ihtiyaç halinde okçuluk, yağlı güreş ve karakucak güreşleri, gülle ve çekiç atma sporları da yapılabilecek. Sporcu soyunma odaları, seyirci tribünlerinin de bulunduğu tesiste herkes haftanın 7 günü yürüyüş ve koşularını da yapabilecek.

 FUTBOL SAHASI HAZIR

Tesiste ayrıca amatör ve bölgesel lig maçlarının oynanabileceği FİFA standartlarında sentetik çim yüzeyli futbol sahası da inşa edildi.

Kurban Bayramının ardından açılması planlanan tesis ulusal ve uluslararası yarışmalara da ev sahipliği yapabilecek kapasitede olacak.

GENÇ’TEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yapılan çalışmalar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve alanı Ordulular için spor alanı olarak tahsis eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER