Altınordu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Aşkın Tören, seçim çalışmalarını tüm hiziyla sürdürüyor.

Başkan Aşkın Tören, güne baba ocağı Çavuşlar Mahallesinde başladı. Ata toprakları çavuşlarda anne babası, akrabaları ve arkadaşlarıyla buluşup hasret giden Başkan Tören, baba ocağında büyük coşkuyla karşılandı.

Başkan Aşkın Tören’in mahalle ziyaretlerindeki ikinci durağı ise Teyneli Mahallesi oldu. Burada adeta miting gibi bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Tören’e teveccüh yüksekti. Seçim çalışmalarına Teyneli Mahallesi’nin ardından Günören Mahallesi'nde devam eden Başkan Aşkın Tören, burada sevgi seliyle karşılandı.

Başkan Aşkın Tören iftar öncesinde son ziyaretini Dikence Mahallesi'ne gerçekleştirdi.

“ARKAMDA ORDU GİBİ 92 MAHALLEM VAR. BÜYÜKLERİM VAR, TEŞKİLATIM VAR, AĞZI DUALI AK SAÇLILARIM VAR, MUHTARLARIM VAR, MAHALLE BAŞKANLARIM VAR, ELİ ÖPÜLESİ KADINLARIMIZ VAR, LOKOMOTİF GİBİYİZ”

Burada konuşan Başkan Tören, "92 mahalle olarak bir ve beraberiz kardeşiz. Her bir vatandaşımızın

her bir mahallemizin insanı şehir için üretiyorsa şehir için değer yaratıyorsa istihdam yaratıyorsa katma değer yaratıyorsa yatırım yapıyorsa sokağında ahlakı temsil ediyorsa mahallesinde doğruluğu temsil ediyorsa işte bizim aradığımız en büyük kaynak en büyük güç beslendiğimiz en büyük irade işte bu gönül ittifakı dediğimiz birliğimiz ve beraberliğimiz.

Yeni dönemde fabrikalarla bu şehrin istihdamı için merkezi hükümetimizin yatırımlarına yatırımla destek vereceğiz.  cemre havaya düştü suya düştü toprağa düştü 31 Mart’ta toprağa düşen cemre sandığa da yansıyacaktır hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Bu şehir hem iktisadi anlamda hem ekonomik anlamda hem manevi değerlerine bağlı bir toplum olarak sanatta da eğitimde de sporda da bilimde de bu şehirde olmayan bir başka şehirde de olmayacak kıstasıyla olan bizim şehirde de eksik kalmayacak şiarıyla bu şehri tıpkı gazi paşanın o meşhur sözü  demir ağlarla ördük. Bizde ilimle bizde maneviyatla bizde müesseselerle bizde dualarla bu şehri öre öre büyüteceğiz öre öre dokuyacağız. Be şehrin ön sözünü en ihtişamlı hizmetlerle başlatacağız çekecek çok bismillahım var inancım sapasağlam.

Arkamda Ordu gibi 92 tane mahallemiz var. büyüklerim var, teşkilatım var, ağzı dualı ak saçlılarım var, muhtarlarım var, mahalle başkanlarım var, eli öpülesi kadınlarımız var, lokomotif gibiyiz.

Mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak, hane hane... Çalmadık kapı dokunmadık gönül bırakmadan, durmadan yorulmadan. Bir cemre gibi düştüğü tüm gönülleri ısıtan bu sevgi, bu samimiyet, bu muhabbet, bu coşku ve bu kararlılık 31 Mart'ta sandıkları patlatacak inşallah" dedi.

Başkan Tören ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in proje tanıtım toplantısına katıldı.

Editör: Merve GÖÇER