Altınordu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Aşkın Tören, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde ecdadımızı unutmayan Başkan Tören, esnaf ziyaretlerinde ise yoğun ilgi gördü.

Başkan Aşkın Tören, tarihimizin şeref sayfalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" vesilesiyle Garnizon Şehitliği'nde gerçekleştirilen törene katılarak şehitlerimizi dualarla yâd etti.

Ordu Valiliği tarafından Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yılı Anma Programına da katılan Başkan Tören; "Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kanları ve canları ile ezelden ebede istiklal Sancağımızı yücelten aziz şehitlerimizi ve tüm kahramanlarımızı saygıyla, rahmetle, minnetle yâd ediyoruz." dedi.

Başkan Aşkın Tören, seçim çalışmaları yoğunluğuna rağmen Yaren Nur Erduman ile Umut Okan Karamahmutoğlu'nun nikahını kıyarak, genç çifti ve ailelerini tebrik etti.

ESNAF BAĞRINA BASTI

Hızına yetişilemeyen Başkan Aşkın Tören, İsmet Paşa Caddesi esnaflarını ziyaret etti.

Başkan Tören; "Esnaf Dostu uygulamalarımızla 5 yıl boyunca her koşulda esnaflarımızın yanında olduk. Bugün ekmek tenekelerinde ziyaret ettiğimiz kıymetli esnaflarımız ve sokakta kucaklaştığımız hemşehrilerimiz ile gönül bağlarımızı bir kez daha tazeledik. İlgileri ve destekleri için tüm hemşehrilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Başkan Aşkın Tören, son olarak Ordu Valiliği tarafından şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna verilen yemeğe katıldı. Şehit aileleri ve gazilerimizle tek tek yakından ilgilenen Başkan Tören, büyük bir sevgiyle karşılandı.

Başkan Aşkın Tören yoğun geçen günün finalini Bucak mahallesinde ev ziyaretiyle yaptı. Şengönül ailesine konuk olan Başkan Tören, “Soyadları gibi şen bir gönülle karşıladılar, sevgiyle samimiyetle açtılar bize hem hanelerinin hem de gönüllerinin kapılarını. Figen ablamız, Birol ağabeyimizin haneleri hep şen olsun. Sağ olsunlar var olsunlar.

Neşe ve enerji kaynağımız çocuklarımızla attık günün yorgunluğunu, yüce gönüllü komşularımızın ilgileri ve destekliyle tazelendik. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi. 

Editör: Merve GÖÇER