Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hükümetin kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi vermesini ve maaşların bayram oncesi yatmasını  istedi. 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen bayram ikramiyesinin 3 milyon civarındaki kamu çalışanına da ödenmesini talep eden Zengin, devletimizin bunu yapabilecek ekonomik güçte olduğunu söyledi.  “Devletimizin; fedakârca görevini ifa eden, devlet müessesesinin yapı harcı olan kamu çalışanlarına çifte bayram yaşatmasını temenni ediyoruz” dedi.

Başkan Zengin, ayrıca kamu çalışanlarının maaşlarını her ayın 15’inde aldığını da hatırlatarak, memurların bayram hazırlıklarını daha rahat yapabilmesi, kurbanlık alabilmesi için maaşların bayramdan önce ödenmesini talep etti. Başkan Zengin, “Kurban Bayramı’nı 16-19 Haziran tarihlerinde eda edeceğiz. Hükümet, memurlarımızın bayram süresini sıkıntısız geçirebilmeleri için maaşların bayram öncesi ödenmesi için adım atmalıdır. Ayrıca 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen Bayram İkramiyesi, görevi başındaki memurlarımıza da ödenmelidir. Devletimiz bunu yapabilecek ekonomik güce sahiptir” diye konuştu.

Memurlarımızın bayram günlerinde ortaya çıkacak ihtiyaçlarını karşılamak üzere, her ayın 15’inde ödenen maaşlarının bayram öncesine çekilmesi hem kamu çalışanlarımızı mutlu edecek hem de bayram alışverişlerinin canlanmasına katkıda bulunacaktır. Milyonlarca memur bayram öncesinde maaşlarını alarak bayramı huzur içinde idrak etmeyi beklemektedir. Yetkililerimiz kamu çalışanlarımızın maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğine dair bir karar alarak bu beklentiyi karşılamalıdır.” dedi

Editör: Kadir TÜKÜÇ