Altınordu Belediyesi, şehrin en önemli turizm ve cazibe merkezlerinden olan Boztepe’ye ulaşım sağlayan alternatif güzergâhı sıcak asfalt çalışmasıyla standardı yüksek konforlu bir yapıya kavuşturdu.

Her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği Ordu’nun markası Boztepe’ye navigasyon üzerinden yol tarifi alanların yönlendirildiği Boztepe mahallesi Ordu Samsun karayolu bağlantısı sıcak asfalt ile buluşturuldu.

YAKLAŞIK 3 KM’LİK GÜZERGÂH SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Başkan Aşkın Tören’in ulaşım stratejisi doğrultusunda hayata geçirilen yatırımlarla mahalleler standardı yüksek konforlu yollara kavuşmaya devam ediyor. İlçe genelinde asfalt ve beton yol seferberliğini kesintisiz bir mesai ile sürdüren Altınordu Belediyesi, Boztepe’ye ulaşım sağlayan alternatif kara yolu bağlantısını da sıcak asfalt ile buluşturdu. Yaklaşık 3 km’lik güzergâhta sıcak asfalt çalışması tamamlanarak hem mahalle sakinlerinin hem şehrin hem de Orduya gelen binlerce ziyaretçinin hizmetine sunuldu.

Boztepe, Orhaniye ve Kumbaşı Mahallelerinin bağlantı yolu olan güzergâh özellikle Ordu Samsun karayolu bağlantısıyla da turizm merkezi Boztepe’ye gidecek ziyaretçilere konforlu ve standardı yüksek bir ulaşım imkânı sunuyor.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “TURİZM ALTYAPIMIZA ÖNEMLİ BİR KATKI SAĞLAYACAK”

Tamamlanan asfalt yol çalışmasının Ordu'nun Altınordu’nun turizm altyapısına önemli bir katkı sağlayacağını belirten Başkan Aşkın Tören, “Boztepe ilimizin çok önemli turizm cazibe merkezlerinden biri. Şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimizin özellikle Boztepe’ye ulaşımda başvurdukları navigasyon yardımında birinci sırada yer alan bu güzergahı kullanacak binlerce insan ve araç artık rahat ve konforlu bir seyahat imkânı bulacaklar. Hem mahallelerimizin hem şehrimizin hem de yerli ve yabancı misafirlerimizin aynı zamanda tur otobüslerinin hizmetine sunduğumuz alternatif bağlantı yolu turizm altyapımıza da ciddi bir katkı sağlayacak. Özellikle bölge insanımıza uzun süredir bekledikleri bu kalıcı hizmetimizin hayırlı olmasını diliyorum. Şehrimizi konforlu yol ağları ile örmeye, geçmişten kalan eksikleri tamamlamaya, bölgesinde iddialı bir şehir olmaya, emin adımlarla yatırımlarımızla devam ediyoruz” diye konuştu.

Editör: Kadir TÜKÜÇ