Ordu’da hükümlüleri sosyal hayata kazandırmak ve meslek edinmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında mahkûmlar tarafından imal edilen 1.500 adet toplu taşıma durağının kurulumu Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla 19 ilçede devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü ile imzalanan ''Hükümlüleri Sosyal Hayata Kazandırma'' protokolü kapsamında yürütülen proje ile hükümlüler tarafından modern duraklar üretiliyor.

1289 DURAĞIN KURULUMU TAMAMLANDI

Hükümlüler tarafından üretilen ve Ordu’nun 19 ilçesinde ilçe merkezleri ve birçok kırsal mahallede kurulumu yapılan duraklar her yaştan vatandaşın beğenisini kazanıyor. Proje kapsamında imal edilen 1.500 adet durağın 1289 adedinin kurulumu tamamlanırken Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Durak Birimi ekipleri belirlediği noktalar da ise kurulum çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

HÜKÜMLÜLER ÜRETİME KAZANDIRILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesince özellikle ihtiyaç duyulan noktalar temel alınarak yapılan çalışma ile vatandaşlar, ulaşım konforuna duraklardan başlama imkânı elde ederken hükümlülerde bu sayede üretime kazandırılmış oluyor.

Editör: Kadir TÜKÜÇ