Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde ulaşım hamlesi ile kentin yol sorununu çözmeye devam ediyor. Bu kapsamda Fatsa ilçesinde çalışma başlatan ekipler, 2,4 km’lik güzergahı sıcak asfalt ile buluşturdu.

Ordu’da hayata geçirdiği ulaşım yatırımlarıyla adından söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin yıllar süren hayallerini bir bir gerçeğe dönüştürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarla kırsal mahallerinin yanı sıra imarlı alanlarda sıcak asfalt konforu ile buluşturuluyor.

DOLMUŞ GÜZERGAHI VE KARAYOLLARINA BAĞLANTI SAĞLIYOR

Bu kapsamda 3. etap dolmuş güzergahı ve karayollarına bağlantı sağlayan Dolunay Mahallesi’nde çalışma başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, toplam uzunluğu 2,4 km olan yolda modern ulaşımının kapılarını aralıyor. Kutlukent, Özgünkent, Nezihkent, Lila, Mevlüt Karabayrak ve Karayolu Yanyol Sokaklarından başlatılan altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfalt ile buluşturulan güzergah ile birlikte vatandaşlar konforlu bir ulaşım ağına kavuşturuldu.

3 SOKAKTA DAHA ÇALIŞMA YAPILACAK

Öte yandan yine dolmuş güzergahına bağlanan ve altyapısı tamamlanan Huzurkent, Bayındır ve Kutlukent Sokaklarında kısa süre içerisinde sıcak asfalt çalışmaları başlayacak.

Çalışmaların tamamlanması ile birlikte kaldırım çalışmaları da yapılarak modern yol ağı vatandaşların kullanımına sunulacak.

#ordu #orduhaber #asfaltyolçalışması