Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Çatalpınar Belediyesi iş birliğinde düzenlenen 1. Akkaya Hıdırellez Şenlikleri coşkuyla kutlandı.

Türkiye’nin birçok köşesinde yaşanan Hıdırellez coşkusunun Ordu’daki duraklarından bir tanesi ise Çatalpınar ilçesi oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Çatalpınar Belediyesi iş birliğinde bu yıl ilki düzenlenen Akkaya Mahallesi Hıdırellez Şenlikleri yoğun katılımla gerçekleşti.

Renkli görüntülere sahne olan şenlikte minder güreşleri, jimnastik ve semah gösterileri yapıldı. Şenlikte ayrıca çocuklara yönelik yüz boyama, balon ve müzikli tiyatral etkinlik, çuval yarışı, sandalye kapma yarışı, halat yarışları gibi çeşitli etkinlikler de düzenlendi.

Programın en coşkulu anları ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ve Kent Orkestrasının konseri oldu. Şenliğin ardından değerlendirmelerde bulunan vatandaşlar ise Hıdırellez Şenliklerinin devamını isteyerek programı gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Özay başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.