Altınordu Belediyesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi uyumlu bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Belediye Başkanları Ulaş Tepe ile Dr. Mehmet Hilmi Güler arasında yaşanan birliktelik ve uyum mesajları, her iki kurumun alt birimlerinde de ortak hareket etmesine öncülük ediyor.

Ordu hem siyasetin hem de vatandaşların yıllardır hasretini çektiği tabloyla dikkat çekiyor. 31 Mart 2024’te yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından Altınordu Belediyesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında uyumlu çalışma sürecinin en güzel örneği yaşanıyor. Parti siyaseti değil, Ordu siyasetinin uygulanmaya başladığı kentte, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in birlik ve beraberlik mesajlarını yayınlaması ve bu yönde adımlar atılması vatandaşlardan da takdir görüyor.

ALTINORDU VE BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİ BİR ARAYA GELDİ

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe ile Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bu uyumu, belediye birimlerinde de işbirliği sağlanmasına öncülük ediyor. Bu kapsamda Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Bahadır Baş, Hüseyin Akdeniz ve Hamdi Salih Kalyoncu ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Hatipoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Seyfettin Bilkay, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Okan Karadağ ve her iki kurumun yetkililerinin katılımıyla ‘Altınordu Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İş Birliği Toplantısı’ gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Altınordu ilçesinde meydana gelebilecek olası bir doğal afette birlikte hareket edilmesi ve çevre, sokak hayvanları, zabıta birimlerini ilgilendiren konularda ortak çözüm üretilmesi kararlaştırıldı.

“BAŞKANIMIZIN ÇATIŞMAYA DEĞİL, ÇALIŞMAYA GELDİK ANLAYIŞINI SÜRDÜRÜYORUZ”

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Bahadır Baş, görev süreleri içerisinde kentin sorunlarının çözümü için samimiyetle çalışacaklarını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirten Bahadır Baş, “Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Tepe'nin ‘çatışmaya değil, çalışmaya geldik’ anlayışıyla daha yaşanılabilir bir Altınordu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi olarak bir araya geldik. ‘Altınordu Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İş Birliği Toplantısı’ gerçekleştirdik. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz toplantıda şehrimizde meydana gelebilecek sel ve su taşkını başta olmak üzere olası bir doğal afette birlikte hareket edecek şekilde planlamalarımızı gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra çevre, sokak hayvanları, zabıta birimlerimizi doğrudan ilgilendiren konuları masaya yatırdık. Her iki belediyemizin birimleri ortak bir paydada buluşarak olumsuzlukları gidermek için ortak hareket edecek. Büyükşehir Belediyemizle uyum halinde çalışarak sorunları çözmek için gayretle çalışacağız” dedi.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER