Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda tam bir kaos yaşanıyor.

Daha önce üstünde mutabakata varılan ve  ismi kamuoyuna açıklanması beklenen Prof.Dr. Neşet Köksal'ın, bağlı bulunduğu kurumdan ayrılma sürecinin  seçim takvimine uymaması nedeniyle aday olamayacağının anlaşılması üzerine CHP yönetimi yeniden aday belirleme arayışına girmişti.

ADIGÜZEL'İN AÇIKLAMALARI, RAHATSIZLIK YARATTI

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel katıldığı bir televizyon programında  CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Ertuğrul Günay ismini zikretmişti.Adıgüzel söz konusu programda "İyi Parti ile hiçbir şekilde ittifakımız söz konusu değildir.Bu konudaki kararlar, Genel Merkezde alınır.Biz İYİ Parti'nin kapısını Genel Başkan düzeyinde çaldık ve cevabı olumsuz oldu." demişti.

Edindiğimiz bilgilere göre Adıgüzel'in bu açıklamaları, part içinde rahatsızlık yaratırken Genel merkez nezdinde de karşılık bulmadı.

Parti içinde yapılan değerlendirme toplantılarında, CHP'nin ağır toplarının parti yöneticilerinden bir an önce adaylık problemini çözmelerini istedikleri, kaydedildi.

Öte yandan gelen bilgilere göre CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi için bir aday ortaya çıkaramazsa, aday olarak Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar gösterilecek.

Editör: Editör Editör