Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda sürpriz gelişmeler yaşandı.

Daha önce üstünde mutabakata varılan ve bu günlerde ismi kamuoyuna açıklanması beklenen Prof.Dr. Neşet Köksal'ın, bağlı bulunduğu kurumdan ayrılma sürecinin  seçim takvimine uymaması nedeniyle aday olamayacağı ortaya çıkınca CHP yönetimi yeniden aday belirleme arayışına girdi.

ADIGÜZEL'İN AÇIKLAMALARI, NE ANLAMA GELİYOR?

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel katıldığı bir televizyon programında konuya dair açıklamalar yapmış, CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Ertuğrul Günay ismini zikretmişti.Adıgüzel söz konusu programda "İyi Parti ile hiçbir şekilde ittifakımız söz konusu değildir.Bu konudaki kararlar, Genel Merkezde alınır.Biz İYİ Parti'nin kapısını Genel Başkan düzeyinde çaldık ve cevabı olumsuz oldu." dedi.

Konu ile ilgili edindiğimiz bilgilere göre, CHP Genel Merkezinin ve Ordu İl/İlçe örgütlerinin Ertuğrul Günay ismine kati bir şekilde karşı olduğu ve böyle bir adaylığın imkansız olduğunu söyledikleri ifade ediliyor.

SEYİT TORUN, ADAY DEĞİL

Ordu Milletvekili Seyit Torun'un daha önce defalarca ifade ettiği gibi kesinlikle aday olmayacağı öğrenilirken, önümüzdeki günlerde parti içinde adaylık için yeni isimlerin gündeme alınacağı bildiriliyor.

CHP 'DE HAKİM GÖRÜŞ NE?

CHP içinde yerel seçimlerle ilgili, iki hakim görüş var.Adıgüzel ve ekibinin görüşü, iddia sahibi olabilecek bir aday gösterilerek Enver Yılmaz ve Hilmi Güler isimlerinin arasından sıyrılarak kazanabiliriz fikri.

Diğer ve çoğunluğu oluşturan hakim görüş ise kazanamayacağımız bir seçimi zorlamak yerine, İYİ Parti ile tabanda uzlaşarak Altınordu Belediyesi başta olmak üzere iddia koyabileceğimiz ilçe beldiyelerini bu vesile ile kazanalım fikri.

Editör: Editör Editör