Ünye Müftülüğü tarafından Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’yle ortaklaşa yürütülen "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" (ÇEDES) projesi kapsamında "Kültür Şenliği" gerçekleştirildi.

Ünye Garaj Cami bahçesinde düzenlenen programda şiir ve ilahi dinletileri, geleneksel çocuk oyunları ve yarışmalar düzenlendi. 

Ünye Gençlik Merkezi programda çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Dolu dolu bir gün geçiren Ünyeli çocuklar ve gençlerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. 

“Çocuklarımız ve gençlerimiz yorucu bir maratondan geçtiler”

Ordu İl Müftü Yardımcısı Avni Bolat, çocukların ve gençlerin yorucu bir maraton geçirdiğini belirterek, “İki hafta içinde hem LGS, hem de YKS sınavlarını geçirdiler. Rabbim çocuklarımızı başarılı ve muvaffak eylesin. Gençlerimiz geleceğimizin teminatı. Onlar için neler yapsak azdır.” dedi.

Müftü Yardımcısı Bolat, çocuklara bırakılacak en güzel mirasın güzel ahlak olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Peygamberimiz yavrularımıza bırakacağımız en büyük mirasın güzel ahlak olduğunu söylüyor. Bizlerde onlar için veliler, milli eğitim camiası, diyanet camiası velhasıl üzerine sorumluluk düşen her kim varsa elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Göstermeye de devam edeceğiz. Çocuklarımız bu yorgunluktan sonra bu şöleni hak ettiler. Yavrularımızı tebrik ediyorum, hayatlarında başarılar diliyorum. Programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum.” 

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER