52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, ilk devre öncesinde kalan iki maçta Yomraspor ve Amasyaspor Futbol Kulübü’nü yenmek istediklerini belirterek, “Sezon başında koyduğumuz hedefin arkasındayız. 2.Lig’e çıkacağız” dedi.

Kelkit Belediyespor deplasmanında galibiyeti kaçıran taraf olduklarını aktaran Başkan Bodur, devreye 36 puanla girmeyi planladıklarını dile getirdi.

“Kazanamadık”

1954 Kelkit Belediyespor deplasmanında kazanmak istediklerini ancak olmadığını ifade eden Bodur, Yeni Mersin İdmanyurdu ile Karşıyaka’nın berabere kalması bizim için çok iyi oldu. Kelkit deplasmanında kazanmamız halinde Mersin ile olan 5 puanlık fark 3’e düşecekti. Karşıyaka ile de farkı 5’e çıkaracaktık. Kelkit’e mutlak galibiyet için gittik. Ancak Kelkit’in sahasının küçük ve sentetik olması bizim için bir dezavantajdı ama her halükarda oradan 3 puanla dönmemiz gerekiyordu. 82. dakikada kendi kalemize gol attık ve beraberlikle dönmek zorunda kaldık. Galip gelseydik çok çok iyi olacaktı. Maalesef olmadı. Futbolda bunlar var” diye konuştu.

“36 puanı hedefliyoruz”

Ligin son iki haftasında Yomraspor ve Amasya ile karşılaşacaklarını hatırlatan Şükrü Bodur, şunları söyledi; “Devreye kalan iki haftada puan kaybına tahammülümüz yok. Son iki haftada önce Yomraspor ile evimizde, ardından da Amasya ile deplasmanda karşılaşacağız. Her iki müsabakayı da kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Devreye 36 puanla girmek istiyoruz. Eğer 36 puan toplamayı başarırsak, maç başı 2 puan ortalamasını tutturmuş olacağız. Eğer bu ortalamayı lig sonuna da taşırsak, direkt olarak 2.Lig’e çıkabiliriz.”

Transfer yapacağız”

Transfer çalışmalarına başladıklarına değinen Başkan Bodur, “Devre arasında transfer için görüşmeler yapıyoruz. Eksik gördüğümüz bölgelere takviyeler yapmayı düşünüyoruz. Devre arasında bize fayda sağlayabilecek futbolcu bulma imkanı biraz zor ama araştırıyoruz. Bize katkı sunacak ve taşın altına elini koyabilecek arkadaşları araştırıyoruz. Devre arasında mutlaka takviye olacak. Hocamızın raporu doğrultusunda hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Taraftara çağrı

Taraftarlardan Yomraspor karşılaşmasında da tribünde olmalarını isteyen Bodur, “Karşıyaka müsabakasında taraftarlarımız önemli bir destek verdi. 90 dakika boyunca susmadan desteklediler ve galibiyette önemli bir rol oynadılar. Kelkit deplasmanında da destek oldular. İlk yarıda evimizde son maçımızı Yomraspor karşısında oynayacağız. Karşıyaka müsabakasında olduğu gibi taraftarlarımızdan destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“2.Lig’e çıkacağız”

2.Lig’e çıkacaklarına inandığının altını çizen Başkan Şükrü Bodur, “Sezon başında söylediğimiz 2.Lig’e çıkma hedefinin arkasındayız. Puan farkı 8’di, 5’e düştü. Yarın daha da düşecek. Her takımda iniş ve çıkışlar oluyor. Bizim de üst üste kötü sonuçlar aldığımız dönem oldu ama bugün 5 puana düştü. Kelkit’i yenseydik, 3 puana düşecekti. 3 puanlık sistemde hiçbir zaman vazgeçilmez. Hedefimizden şaşmış değiliz. İkinci devre daha iyi olacağız. İnşallah üst lige çıkma hedefimize de ulaşmış oluruz” diyerek sözlerini tamamladı.

52 Orduspor Futbol Kulübü, 7 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 14:00’de Yeni Ordu Stadyumu’nda Yomraspor’u konuk edecek.

Editör: Kadir TÜKÜÇ