Altınordu Belediyesi, tüm Orduluların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlaması için 15-19 Mayıs günlerinde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “19 Mayıs kutlamalarımızda bugünümüzün teminatı, yarınlarımızın mimarı genç kardeşlerimizin kurtuluş meşalesini ilelebet yaşatacağının ruhunu hissediyoruz” dedi.

Altınordu Belediyesi, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Savaşı destanının ilk adımını atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bayramın yıl dönümünü hafta boyunca sürecek etkinliklerle kutlayacak. Gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için Altınordu Belediyesi, bu yıl özel bir program hazırladı.  Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda verdiği mücadelenin başlangıcını oluşturan 19 Mayıs, yapılacak olan programlarla renkli ve eğlenceli etkinliklere sahne olacak.

KUTLAMALAR 15 MAYIS’TA BAŞLAYACAK

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın yıl dönümü kutlamaları 15 Mayıs’ta Cumhuriyet mahallesindeki Şehir Atölyesi’nde başlayacak. Etkinlikler kapsamında saat 20.00’de Kampüs Talkshow programı ile gençlere keyifli dakikalar yaşatılacak. Program, 16 Mayıs’ta DJ, Ritim ve Saksafon konserleri ile devam edecek. 17 Mayıs’ta Doğaçlama Tiyatro oyunu ile eğlence zirveye taşınacak. 18 Mayıs’ta ise ‘Ölümlü Dünya’ sinema gösterimi ile bayram sevinci doyasıya yaşanacak.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 13.51.07

GENÇ KARDEŞLER SAHNE ALACAK

5 gün sürecek olacak etkinlikler, konserle taçlandırılacak. Son yılların dikkat çeken seslerinden olan Mehmet ve Enes Kılınç kardeşler, 19 Mayıs’ta saat 21’de Altınordu Belediyesi Ücretsiz Otopark Alanı’nda sevilen şarkılarını seslendirecek.

BAŞKAN TEPE’DEN DAVET

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, 19 Mayıs’ı bir şölen havasında kutlamak istediklerini söyledi. Gençlerin günün de özellikle sahnelerde gençlerin yer alacağını belirten Tepe, tüm Ordu’daki gençleri etkinliklere davet etti. Tepe, “Altınordu’muzda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıl dönümünü doyasıya yaşayacağız. Hafta boyuna yayılmış etkinliklerimizle genç kardeşlerimizle bir arada olacağız. 19 Mayıs kutlamalarımızda bugünümüzün teminatı, yarınlarımızın mimarı genç kardeşlerimizin kurtuluş meşalesini ilelebet yaşatacağının ruhunu hissediyoruz. Atatürk’ün ‘Ey Türk Gençliği!’ diyerek ülkemizi gençlere emanet ettiği gerçeğini bir kez daha hatırlarken, tüm gençlerimizi bu coşkuyu birlikte yaşamak için etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

#ordu #orduhaber