HERŞEY SICAK BİR TEBESSÜM İÇİN HERŞEY SICAK BİR TEBESSÜM İÇİN

MüftülükAramaKurtarma

Ordu'dan Adıyaman'daki deprem bölgesine giden TDV Ordu Arama-Kurtarma Ekibi evlerine döndü. Ekip, yakınları tarafından dualarla karşılandı.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katılan TDV Ordu Arama-Kurtarma Ekibi, görevlerini tamamlayarak kente döndü.

Ordu'dan 18 kişilik ekip, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin yaşandığı 6 Şubat sabahı yola çıktı. İlk olarak Adıyaman'ın Merkez ve Kahta İlçesinde 11 gün kadar buralarda arama ve kurtarma faaliyeti yürüttü.

Deprem bölgesinde kaldıkları 11 günde onlarca vatandaşı enkazdan kurtaran ekip, görev değişimi ile görevlerini tamamlayarak kente döndü.

Ordu İl Müftülüğü önünde TDV Ordu Arama-Kurtarma Ekibi karşılanarak ailelerine kavuştular. Karşılama sırasında arkadaşlarına ve ailelerine sarılarak gözyaşı döküldüğü görüldü.

Karşılamanın akabinde İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek tarafından depremzedeler, göçük altındakiler, devletimiz ve milletimiz için dualar edilerek eller semaya açıldı. Duanın ardından ise bölgemize gelen depremzedelere dağıtılmak üzere 3 adet kurban kesilerek tekbirler getirildi.