Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle mesaj yayınladı.
Başkan Özçelik mesajında, “Engelli olmak kusur değildir. Eğer bir engel arıyorsak, bilinmeli ki en büyük engel körelmiş kalplere sahip olan vücutlardır” dedi.
Başkan Özçelik, mesajının devamında; “Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturulması adına önemli bir gündür.
Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur.
Engelli kardeşlerimizin, önlerindeki fiziki-sosyal engeller kaldırıldığında ve kendilerine imkan sağlandığında, spordan sanata, eğitimden ticarete, siyasetten iş dünyasına kadar hayatın ve yaşamın her alanında sergiledikleri üstün gayret ve başarılarına, azim ve kararlılıklarıyla; Devletimizin ve milletimizin onlara olan desteğine ve güvenine fazlasıyla karşılık verdiklerine, hepimiz şahit oluyoruz.
Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin insani sorumluluğudur. Onları doğru anlamak için hepimizin öncelikle empati yapması gerekir. Sağlıklı her bireyin şunu net bir şekilde idrak etmesi gerekir.
Her an her bireyin bir engellilik durumuyla karşılaşması kesinlikle uzak bir ihtimal değildir. Sağlıklı bir birey olabiliriz, ama yarın bir engelimizin olamayacağını kimse garanti edemez. Engelli bireyleri anlamak için sadece yılın bir gününü beklememek gerekir.
Onları her gün hatırlamak ve anlamak için bir farkındalık oluşturmamız gerekmektedir. Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybeden bütün kardeşlerimizin MHP olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle engelli dostu olarak, tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, devletimizin sunduğu bütün imkânlarla yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, kendilerine ve ailelerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyor, esenlikler diliyorum” ifadelerine yer verdi.
 

Editör: Kadir TÜKÜÇ