İYİ Parti’ye geçerek Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Enver Yılmaz’ı, Ünye Akçay’da binlerce kişi karşıladı.

Haftalardır bugün için hazırlanan Enver Yılmaz sevenleri ve İYİ Parti teşkilatları, Başkan adayları Yılmaz’ı binlerce araçtan oluşan devasa bir konvoyla karşılayarak adeta bağırlarına bastılar.

ÇOK EZİYET ÇEKTİM

Akçay’da seçim otobüsünün platformundan vatandaşlara seslenen Yılmaz, oldukça duygusal anlar yaşadı.Gözyaşlarını tutamayan Yılmaz, “Çok eziyetler çektim.Ya kavga edecektim ya da terki diyar edecektim.Ben kavga yerine terki diyar etmeyi tercih ettim.Beni buraya sizin sevginiz, memleketime olan hasretim getirdi.”dedi Ordu Büyükşehir Belediye Yönetimini de eleştiren Yılmaz, “Bu yolsuzluklar , iş bilmezlikler de beni buraya getiren sebeblerden biri.Görüyor ve anlıyorum ki bizim daha Ordu’ya hizmet borcumuz bitmemiş.” dedi.

Enver Yılmaz, Akçay’daki konuşmasının ardından Ünye Meydanında halka seslendi.Burada eski Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, İYİ Parti Ünye Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Ünye’den Fatsa’ya geçen Yılmaz’ı burada da binlerce kişi karşıladı.Fatsa’da Yılmaz’ karşılayanlar arasında bulunan İYİ Parti Grup Başkan vekili Müsavat Dervişoğlu, yaptığı konuşmada hem Fatsa hem de Büyükşehir Başkanlıkları seçimlerinde hemşehrilerinden destek istedi. Enver Yılmaz ise yaptığı konuşmada görevi başında iken Fatsa meydanını yüksek bir kamulaştırma bedeli ile yaptıklarını ancak kendisinden sonra gelenlerin geri kalan 12 metrekarelik bölümü kamulaştıramayarak ve meydanın korkulukları yapıp açılışını yapamamakla suçladı.

İZDİHAM YAŞANDI

Fatsa Mitinginin ardından büyük bir konvoyla Altınordu’ya giren Enver Yılmaz, büyük bir kalabalıkla davullar ve zurnalar eşliğinde Fidangörün başından Yeni mahalleye doğru yürüyüşe geçti. Güzergah boyunca kalabalık daha büyürken zaman zaman izdiham yaşandı.Batandaşların sevgi gösterileri altında yürüyen Enver Yılmaz, zaman zaman zor anlar yaşadı.

Editör: Editör Editör