Doktorlar1

Hekim Birliği Sendikası Ordu Şubesi 1. Olağan Seçimli Genel Kurulu sonucunda başkanlığa Dr. Abdulvahap Eren yeniden seçildi.

Gerçekleştirilen genel kurula ve şube binasının açılışına, Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Dr. Hatice Çerçi Balcı, sendikanın Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Op. Dr. Çağlar Yıldırım ve üyeler katıldı.

Hekim Birliği Sendikası Ordu Şubesi 1. Olağan Genel Kurulunda tek listeyle seçime giren Dr. Abdulvahap Eren, yeniden sendikanın Ordu İl Başkanı seçildi.

“Ordu bizim için önemli”

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Dr. Hatice Çerçi Balcı, kongreye değinerek; “Hekim Birliği Sendikası ile beraber büyüyen Ordu Şubesi’nin açılışını yaptık. Bugünleri gördüğümüz için çok mutluyuz. Hekim Birliği’nin büyüdüğü illerden biri olduğu için Ordu bizim için çok önemli. Burada bunun bağımsızlaştığı günü kutlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Söz verdik”

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Çağlar Yıldırım ise; “Hekimler, Hekim Birliği Sendikasına güvendiler. Gerçekten de hekimler için güvenilecek bir liman haline geldik. Hekimlerin her ortamdaki haklarını savunmak için söz verdik. Bu sözümüzü her yerde tutmaya devam edeceğiz. İnşallah devletimize, milletimize, insanlığa hizmet vermek isteyen hekimler için de hayırlı bir süreç devam eder.” diye konuştu.

“Mücadelemizi sürdüreceğiz”

Yeniden, Hekim Birliği Sendikası Ordu Şubesi Başkanlığına seçilen Dr. A. Vahap Eren de yaptığı konuşmada, şunları söyledi; “Hekim Birliği Sendikası Ordu Şubesi’nin 1. Olağan Kongresi için buradayız. Heyecanlıyız. Üyelerimiz de yeterli teveccühü gösterdi. Biz kurucu yönetim kurulu olarak bugüne kadar getirdik. Arkadaşlar da teveccüh ederek bu grubun bir dönem daha devam etmesini istediler. Aynı şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz. Hekimlerin hak arayışında ve düzgün çalışıp vatandaşa hizmet etmesinde ne gerekiyorsa onları konuşacağız. Biz bu memleketin çocuklarıyız. Bu insanların yanındayız. Ama bu arada da çalışma şartlarımızın düzeltilmesi ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin önlenmesi için de çalışacağız.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ