Ordu Masa Tenisi ekibi Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret etti.

Ordu Eskrim kafilesi elde ettiği başarılar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Altyapıda önemli bir atılım ile yakın süreçte eğitimlerine başlayan sporcular elde ettikleri madalyaların sevincini İl Müdürü Mustafa Genç ile paylaştılar.

Sporculardan Alya Poyraz U10-U12-U14 kategorisinde Trabzon’da gerçekleştirilen eskrim açık turnuvası yedincilik, Alya Poyraz U10-U12-U14 kategorisinde Sivas’ta gerçekleştirilen eskrim açık turnuvasında ikinci olarak gümüş madalya, Asya Poyraz Trabzon’daki açık turnuvada sekizinci, Asya Poyraz Sivas’ta gerçekleştirilen turnuvada üçüncü ve Kerem güler Trabzon’da gerçekleştirilen turnuvada sekizinci olmayı başardılar.

Eskrim branşı ile yakın süreçte tanıştıklarını ileten sporcular elde ettikleri başarının yanı sıra, 7 den 70 e her bireyin bir spor branşı ile ilgilenmesi gerektiğini ve özellikle gelişimlerine önemli katkı sağladığını sözlerine eklediler.

Sporculardan Kerem Güler,” Eskrim sporu ile yeni tanıştım. 1 yıldır Ordu Stadyumu içerisindeki antrenman salonunda eğitim alıyorum. Antrenörlerimizin nezaretinde keyifli zaman geçiriyorum. Sosyal ve Kültürel anlamda eskrimin ve özellikle sporun kişisel gelişime olan katkısı eğitim hayatıma da yansıyor. Büyük, küçük tüm akranlarımı eskrime davet ediyorum.”dedi.