Ordu Büyükşehir Belediyesi, yağış ve doğa olaylarında ulaşım konusunda büyük sıkıntı yaşayan Fatsa-Aşağıyavaş Mahallesi’nde bulunan 2 km’lik güzergâhı betonla buluşturarak bölge halkının sorununu çözüme kavuşturuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde ilçelerde süründürülen sıcak asfalt, beton yol ve sathi kaplama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yapılan çalışmalarla ilçelerde sorunlar çözülüyor, daha dayanıklı yol ağları ile ulaşım modern hale getiriliyor.

Bu kapsamda Fatsa ilçesi Kurşunçalı Ormanları eteğinde bulunan ve muhtemel yağış söz konusunda olduğunda ortalama 200-300 kg yağış alarak ulaşımı tehdit eden Aşağıyavaş Mahallesi Küçükyavaş Mevkii’nde bulunan 2 km’lik güzergâhta beton yol çalışması yapılıyor.

1,5 km’lik kısımda çalışmaları tamamlayan ekipler, geri kalan kısımda da çalışmaları tamamlamasıyla bölge halkına uzun yıllar güvenle kullanacağı ulaşım ağını hizmete sunacak.

BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yıllardır yaşadıkları soruna çözüme kavuştukları için memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri çalışmalar dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER