TFF 3. lig play-off 3. tur rövanş mücadelesinde Aliağa FAŞ ve 52 Orduspor, Aliağa Atatürk Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Aliağa FAŞ, Yeni Ordu Stadyumunda 1-0 rövanşında Aliağa Atatürk Stadyumu'nda Mehmet Fuat Gölbaşı’nın 90+6'da bulduğu golle takımını 1-0 öne geçirerek maçı uzatamaya götürdü. Uzatmalarda da gol olmadı ve seri penaltılara geçildi. Penaltılarda 52 Orduspor 3-1  üstünlük sağlayarak finale yükselmeyi başardı.

52 Orduspor karşılaşmaya Ersin Aydın, Ahmet Baha Bilgin, Yusuf Mert Tunç,Sergen İlhan, Ali Kemal Başaran, Hüseyin Furkan Uslu, Kadir Ari, Hüsamettin Tut, Sinan Akaydın, Nazmi Candoğan, Mustafa Yılmaz ilk 11 ile sahaya çıktı.

Aliağa FAŞ ise, Ahmet Pekgöz, Yusuf Erdem Gümüş, Oktay Kancı, Kadir Kurt, Yasin Tosun, Emirhan Karagülle, Berkay Görmez, Berke Bıyık, Oğuzhan Yıldırım, Doğukan Nelik ve Mehmet Fuat Gölbaşı ile sahaya çıktı.

İlk Yarıda Gol Olmadı

 İlk yarıda her iki takım da gol pozisyonu üretmekte zorlandı. 52 Orduspor, Sinan Akaydın ve Yusuf Mert Tunç ile gol pozisyonları üretse de Aliağa FAŞ kalesini gole açamadı. Aliağa FAŞ ise ataklarında etkili olamadı ve ilk yarı golsüz sona erdi.

Ersin Aydın Kaleyi Kilitledi

İkinci yarıda da Aliağa FAŞ, 52 Orduspor kalesini zorlamak için ataklarını sürdürdü. Fakat 52 Orduspor kalecisi Ersin Aydın, kritik kurtarışlarıyla Aliağa FAŞ'ın gol atmasına engel oldu. Bu dakikalarda 52 Orduspor da kontra ataklarla gol aramaya çalıştı ancak skorda bir değişiklik olmadı.

Son Dakikada Penaltı

Maçın son dakikalarına kadar Aliağa FAŞ gol atmak için çaba sarf etse de 52 Orduspor savunması direndi. Fakat 90+6'da Kadir Ari'nin Enes Bakal'a yaptığı hareketi hakem penaltı olarak değerlendirdi. Topun başına geçen Mehmet Fuat Gölbaşı takımını 1-0 öne geçirdi. Mehmet Fuat Gölbaş'ının bu golü maçı uzatmalara götürdü.

Uzatmalarda da Gol Olmayınca Penaltılar

 Uzatmalarda da gol olmadı ve seri penaltılara geçildi. Penaltılarda 52 Orduspor 3-1 üstünlük sağlayarak finale yükselmeyi başardı.

#ordu #orduhaber 

Editör: Merve GÖÇER