Ordu Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi Orkent A.Ş. tarafından hayata geçirilen proje, geçmişin izlerini günümüze taşıyor. Kirazlimanı Mevkii’nde bulunan eski Belde otelin yerine inşa edilen 25 katlı binaların yıkımıyla oluşturulan açık alandaki dikey duvar, yaşam alanına dönüştürüldü. Yaşayan Ordu Evleri ve Sokağı’na ilgi her geçen gün artıyor.

Çamlı Köşk Sosyal Tesislerinin bulunduğu alanda minyatür olarak inşa edilen eski Ordu evleri, özellikle köy yaşamını bilen veya çocukluğunu köyde geçirenleri geçmişe götürüyor. Yerli ve yabancı turistler de, Ordu’nun tarihini ve kültürünü yansıtan bu alanı ziyaret ederek bölgenin atmosferini soluyor.

Evlerin önünde düzenlenen yeşil alanlar ve rengarenk laleler, bu alana ayrı bir güzellik katıyor. Ayrıca, Dikey Duvarda Yaşatılan Ordu Evleri, fotoğrafçıların da ilgi odağı olmuş durumda. Ziyaretçileri kendine hayran bırakan eski Ordu evleri nostalji dolu anlar yaşatıyor.

Ordu'nun geleneksel mimarisini modern yaşam alanlarıyla bir araya getiren Orkent A.Ş.’nin bu projesi, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, çocuk parkları, oturma alanları, seyir terası ve konser alanları gibi çeşitli sosyal aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Böylelikle ziyaretçiler, tarihi doku ve modern yaşamın bir arada olduğu alanda keyifli vakit geçiriyor.

#orduhaber #ordu