Yoğun iş temposuna rağmen her fırsatta esnaflarla ve vatandaşlarla kucaklaşmaya, hemşerileriyle iyi günde kötü günde bir arada olmaya büyük önem veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, sıcak dokunuşlarıyla gönülleri ve hayır duaları almaya devam ediyor.

Başkan Aşkın Tören’in uzattığı devletin şefkat eli İbrahim Şahin (78) ve İnci Şahin (74) çiftinin de yüzlerinde tebessüme, dillerinde hayır dualara vesile oldu. 

İBRAHİM AMCANIN İSTEĞİNİ BAŞKAN TÖREN GERÇEKLEŞTİRDİ

Altınordu-2

Hastalıkların pençesinde yaşam mücadelesi veren İbrahim amcanın tek hayali ihtiyaçlarını görebilecek kadar hareket edebilmek ve kendi başına açık havaya çıkabilmekti. Bunun için de bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı vardı. Bu hayalini tedavi amaçlı geldiği Ordu Devlet hastanesinde kendisiyle yakından ilgilenen görevliye anlattı. Yalnız yaşayan yaşlı çiftin durumuna kayıtsız kalmayan o görevlide durumu sosyal medya hesabından bir mesaj ile Başkan Aşkın Tören’e iletti.

Başkan Tören durumdan haberdar olur olmaz verdiği talimatla ekipleri harekete geçirdi. İbrahim amcanın günlük yaşamını bir nebze olsun kolaylaştıracak, kendi başına hareket imkânı sunacak tekerlekli sandalye temin edildi. Belediye ekipleri yaşlı çifti evlerinde ziyaret ederek tekerlekli sandalyeyi ve Başkan Tören’in hediyelerini teslim ettiler.

BAŞKAN TÖREN “ASLOLAN RIZA VE HAYIR DUA KAZANMAKTIR”

Büyüklerin toplumlar için birer hazine olduğunu ifade eden başkan Aşkın Tören, “büyüklerimiz en büyük hazinelerimizdir. Onlara hizmet ve hürmet bizim için ihmal edilemez bir vazifedir. İnsanımızın gönüllerine dokunmaktan, yüzlerindeki tebessümün vesilesi olmaktan ve hayır dualarını almaktan daha kıymetli ne olabilir ki. İbrahim amcamıza, inci teyzemize ve tüm büyüklerimize sağlık, huzur esenlik diliyor, ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

YAŞLI ÇİFTTEN BAŞKAN TÖREN’E HAYIR DUA

Başkan Aşkın Tören’e seslenen İbrahim amca ve eşi inci teyze “Aşkın Başkanım yolun açık ömrün uzun olsun. Allah senden razı olsun” sözleriyle dua ve teşekkürlerini ilettiler.  

Editör: Kadir TÜKÜÇ