Ordulu Dağcı Mehmet Şenocak Afrika’nın en yüksek ikinci dağı olan 4156 metre yüksekliğindeki Atlas Dağı’nın zirvesine çıkmayı başararak, Türk Bayrağını dalgalandırdı.

Senocak

Fas’a giden Türkiye Dağcılık Federasyonu Ordu İl Temsilcisi Mehmet Şenocak, ilk gün hava kar yağışlı olduğu için tırmanmayı gerçekleştiremedi. 4156 metre yüksekliğindeki Afrika’nın ikinci en yüksek dağı olan Atlas Toubkal Dağı’na tırmanan Şenocak bir hayalini daha gerçekleştirmiş oldu.

Dağcı Şenocak, “Toplamda 40 km yürüyüş, dondurucu soğuklar ve şanlı bayrağımız Kuzey Afrika'nın zirvesinde. Allah'ın izniyle yerel saatle 9:30 gibi zirveye başarıyla ulaşıp döndük” dedi.

“GÖRDÜKLERİ İLK TÜRK BENDİM”

Fas’taki izlenimlerini de paylaşan Ordulu dağcı Şenocak, “Şimdiye kadar birçok ülke gezdim ama ilk defa Türklerin bu kadar sevildiği bir yerde bulundum. Atlas dağlarının güzel berberi insanları sizi de kalbimin en özel yerine yerleştirdim.. Bir berberi ülkesinde en ufak bir sıkıntı yaşadığınızda sadece ben Türküm demeniz yeterli. Çok seviyorlar bizi. İşin en ilginci karşılaştığım bütün insanların şimdiye kadar gördükleri ilk Türk bendim”

Editör: Kadir TÜKÜÇ