Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Haziran Ayı olağan Meclis toplantısında yaptığı konuşmasında, Orduspor taraftarını ve kamuoyunu heyecanlandıran açıklamalar yaptı.

Orduspor adını taşıyan takımların birleşmesinin gerektiğini dile getiren Başkan Güler, net ifadeler kullandı.

Başkan Güler yaptığı açıklamalarda tek takım olursa destek vereceklerinin özellikle altını çizerek, “Ordu’da tek takım olsun herkes kafasına göre takım sahibi olsun istemiyoruz. Bilsem ki Ordunun menfaatine olacak onu bile tartışabiliriz. Ama başka taraflara çekilen istismar edilen duygularımız var. Ordunun duyguları burada istismar ediliyor. Futbol sezonu inşallah bir daha tekrar etmeyecek. Bizde elimizde ki tesisleri ona göre kullanacağız. Mevcut belediyenin tesislerini adil bir şekilde kullanacağız. Tek takım olursa tek takıma vereceğiz. Bunu da özellikle ifade etmek isterim.” demişti.

Başkan Güler’in açıklamaları kamuoyunda “Başkan çok ciddi. Samimi adımlar görmezse hiçbir kulübe Büyükşehrin imkanlarını kullandırmayacak” şeklinde algılandı.

Önümüzdeki günlerde konu ile ilgili başkan Güler’in bir takım girişimlerde bulunması beklenirken kulüp Başkanları üzerindeki baskı da giderek artıyor.

Editör: Editör Editör