Vali Muammer Erol, şehit, gazi, engelli, dul, yetim, yaşlı, hasta ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelere ziyaretlerini sürdürüyor.

Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Demirak ve Müdür Yardımcısı Gülhatun Şanlı Özkan’ın da eşlik ettiği ziyaret kapsamında bugün şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra engelli aileleri de ziyaret edildi.

Vali Muammer Erol, ilk olarak Altınordu ilçesi Şahincili mahallesinde ikamet eden Şehit Ahmet Şahin’in ailesini ziyaret etti.
 
24.01.1986 tarihinde Bilecik ili Söğüt ilçesinde şehit olan Piyade Er Ahmet Şahin’in eşi Hüsne Şahin’e başsağlığı dileyen Vali Erol, aileyle bir süre sohbet etti.

Devletin her daim şehit ve gazi aileleri, engelli ve ekonomik yoksunluk içinde olan vatandaşlarının yanında olduğunu ifade eden Vali Muammer Erol, bir sonraki ziyaretini 26.12.2001 tarihinde Trabzon ili Araklı ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda yaralanan Gazi Hüseyin Öztürk ve ailesine gerçekleştirdi. Burada Gazi Hüseyin Öztürk’ün ve ailesinin hal ve hatırlarını soran Vali Erol, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Şehit ve gazi aileleri ziyaretleri kapsamında son olarak 21.05.2012 tarihinde Diyarbakır ili Kulp ilçesinde şehit olan Şehit Özel Harekat Polis Memuru Akın Bayram’ın Şahincili mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Muammer Erol, şehidimizin eşi Filiz Bayram ve çocukları Tayfun ile Yiğit Akın Bayram’ın sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Aileyle bir süre sohbet eden Vali Muammer Erol, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Yapılan ziyaretlerden mutlu olduklarını belirten şehit aileleri ise “Sayın Valim, ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız. Allah sizlerden razı olsun. Bizleri hiç yalnız bırakmıyorsunuz" diyerek, duygularını ifade ettiler.

Vali Muammer Erol, ziyaretler kapsamında Subaşı Mahallesinde ikamet eden görme engelli Davut Bayram’ı da ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Davut Bayram, “İlk defa bir Valimiz evimize ziyaretimize geldi. Çok memnun olduk. Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerekli yardımların yapıldığı ailenin talep ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali Erol, ailelerin sıkıntılarının giderilmesi için beraberinde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Demirak’a talimat verdi.

Editör: Merve GÖÇER