Vali Muammer Erol, hane ziyaretleri kapsamında bugün 2’si engeli bulunan vatandaşımız olmak üzere 4 aileyi ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ve Müdür Yardımcısı Gülhatun Şanlı Özkan’ın da eşlik ettiği ziyaretler kapsamında ilk olarak Akyazı Mahallesinde ikamet eden Down Sendromlu 15 yaşındaki Sedanur Kara’yı ziyaret eden Vali Muammer Erol, burada hanenin geçimi ve sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Vali Erol, Sedanur Kara ile yakından ilgilenerek, kendisiyle bir süre sohbet etti. 

Daha sonra 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde şehit olan Deniz Er Gültekin Gülaçtı’nın ailesini ziyaret eden Vali Muammer Erol, burada şehidimizin babası Durmuş Gülaçtı ile engelli kardeşi Kadir Gülaçtı’nın hal ve hatırını sordu. 

Şehidimizin babası Durmuş Gülaçtı, ziyaretten dolayı Vali Muammer Erol’a teşekkür ederek, bir süre sohbette bulundular. 

Vali Muammer Erol, bir sonraki ziyaretini 01.03.1999 tarihinde Van Başkale’de bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada yaralanan Gazi Ayhan Yücel ve ailesine gerçekleştirdi. Ailenin sağlık, eğitim ve ekonomik durumları hakkında bilgi alan Vali Erol, son olarak 4 yaşındaki özel gereksinimli Asrın Yağız Yıldırım ve ailesini ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy’un da eşlik ettiği ziyarette, Asrın Yağız Yıldırım ile yakından ilgilenen Vali Muammer Erol, herhangi bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Baba Tolga Yıldırım ile anne Sedef Albayrak Yıldırım, Vali Muammer Erol’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Merve GÖÇER