Ordu’nun 19 ilçesinde altyapıyı yenilerken, içme suyunun sağlıklı iletimini sağlamak için yatırım çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Akkuş ilçesinde başlattığı İçme suyu isale çalışmalarına devam ediyor.

Ordu’nun merkezine en uzak ilçe olan Akkuş’un Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla cazibesi artmaya devam ediyor. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile Akkuş’un Seferli, Alan ve Salman Mahallelerine içme suyu sağlayan ve ekonomik ömrünü dolduran 2 km’lik isale hattını yenileme çalışmalarında kaynak işlemi ve hat açma çalışmaları sürüyor.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ HATLAR SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ‘İki yıl içerisinde su sorunu kalmayacak’ talimatı doğrultusunda çalışma sürdüren ekipler şu ana kadar 500 metrelik bölümü tamamladı. Geriye kalan 1.500 metrenin yenilenmesiyle birlikte abone bağlantısı ve şebeke hattı çalışması gerçekleştirecek. Bu çalışma ile yıllardır süren içme suyu problemi ortadan kaldırılmış olacak.

ÇALIŞMALARIN HIZLI İLERLEMESİ VATANDAŞLARI MEMNUN EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlemesinden memnuniyet duyan vatandaşlar, “Başkanımız bizlere çalışmaların hızlı şekilde yapılacağını söylemişti. Gerçekten de ekipler gece-gündüz demeden çalışıyorlar. Yeni başlayan bir çalışma olmasına rağmen şuana kadar 500 metrelik bölüm tamamlandı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER