Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sivil Havacılık Alanı Yer Hizmetleri öğrencilerinin Ordu Giresun Havalimanı’nda staj yapabildiklerini söyledi.

Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sivil Havacılık Alanı Yer Hizmetleri öğrencilerinin Ulubey Belediyesi’ni ziyaret etti.

Başkan Türkcan, şunları söyledi; “Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Muzaffer Yiğit ve beraberindeki kıymetli öğretmen ve öğrencilerimizi belediyemizde misafir ettik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Ankara temaslarımız kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerimiz neticesinde Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu meslek programında “Sivil Havacılık Alanı Yer Hizmetleri” bölümü açılması ve donatımlarının karşılanması Bakanlık tarafından uygun bulunmuştu. Bugün geldiğimiz aşamada ise öğrencilerimiz Ordu-Giresun Havalimanı’nda stajlarını yapabilme imkanına sahip oldular. İlçemiz, öğrencilerimiz ve okulumuza hayırlı olsun.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ