Ordu’da düzenlenecek 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Sporları hentbol yarı final müsabakaları 07-10 şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak. Takımlar, finallere gidebilmek için sahada ter dökecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile gerçekleştirilen okul sporları hentbol yarı final müsabakaları dört gün sürecek.

BADMİNTON MÜSABAKALARI TAMAMLANDI BADMİNTON MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

Ordu Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yapacağı müsabakalarda takımlar finallere kalmak için yarışacak.

Genç Kızlar ve Genç Erkekler Hentbol Grup Müsabakalarında Trabzon, Sivas, Samsun, İstanbul, Iğdır, Giresun, Elazığ, Artvin, Tokat, Rize, Ağrı ve Ordu illerinden 8 Erkek ve 8 Kız takımı olmak üzere 16 takım ve 200 sporcunun katılım sağlayacağı müsabakalar, Erkekler Fatsa 75. Yıl Spor Salonunda ve Kızlar Perşembe Spor Salonunda  gerçekleşecek.

         Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Ev sahipliğini üstleneceğimiz Gençler Hentbol Yarı Final Müsabakalarında tüm okullarımıza başarılar diliyor, tüm halkımızı hentbol şölenini izlemeye davet ediyorum.”dedi.

         07 Şubat 2023 tarihinde başlayacak yarı final karşılaşmaları için Perşembe Spor Salonunda gerçekleşecek Genç Kızlar Yarı Final Müsabakaları Açılış Seremonisi saat 13:00’te, Fatsa 75.Yıl Spor Salonunda gerçekleşecek Genç Erkekler Yarı Final Müsabakaları Açılış Seremonisi saat 10:30’da yapılacak.

Dereceye giren okul takımları 5-9 Nisan 2023 tarihleri arasında Eskişehir’de Türkiye Birinciliği yarışmalarına katılacak.