Altınordu Belediyesi her yaştan ve kesimden hemşehrimizin daha huzurlu ve modern bir şehre kavuşması için hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Ulaş Tepe, çalışmaların planlanmasından saha aşamasına kadar her aşamayı titizlikle takip ediyor.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, daha yaşanılabilir bir şehrin inşası için kolları sıvadı. Alt yapıdan üst yapıya hizmet seferberliği başlatılan kentte, söz verilen projelerin uygulanmasına yönelik de düğmeye basıldı. Bu kapsamda Başkan Ulaş Tepe, Durugöl, Akyazı, Cumhuriyet, Şahincili, Karacaömer ve Uzunisa mahallelerinde atıl vaziyette bulunan alanlarda incelemelerde bulundu. Araziler ile ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Salih Kalyoncu, Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinden bilgi alan Başkan Ulaş Tepe, alanlara uygulanması planlanan projelerin de değerlendirmesini yaptı. Çoğunluğu park olarak çocuk, genç ve yetişkinlerin hizmetine sunulacak alanlarda vatandaşların eğlenceli, huzurlu vakit geçirmesi amaçlanıyor.

BAŞKAN AĞABEYLERİNİN PROJESİNE ÇOCUKLARDAN ONAY

Şehirde hayata geçirilecek projelerde ‘ortak akıl’ görüşünü de hakim kılan Başkan Tepe, ziyaretlerinde her yaştan bireyin istek ve taleplerine de kulak veriyor. Bu kapsamda Şahincili Mahallesi 635 Sokakta 2 bin 750 metrekare alan üzerine uygulanması planlanan projeyle ilgili mahallenin çocuklarıyla bir araya gelen Başkan Tepe, çocuklarla birlikte projeyi inceledi. Renkli anların yaşandığı buluşmada çocuklar, talepleriyle yüzleri tebessüm ettirdi. Bir süre çocukların isteklerini dinleyen Başkan Tepe, çocuklara boyama kitabı ve boyama kalemi hediye etti.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 1716621374KIRSAL MAHALLELER DE İHMAL EDİLMİYOR

Altınordu Belediyesi, kırsal mahallelerin de hizmetlerden mahrum kalmaması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yoldan çevre düzenlemesine, mahalle estetiğinden temizliğe kadar birçok çalışmayı kırsal mahallelerle buluşturan Belediye, vatandaşların da takdirini kazanıyor. Kırsal mahallelerde; reglaj ve hendek temizleme çalışması, köprü korkuluklarının boyanması, zemin güçlendirme çalışması, yol genişletme ve tesviye çalışması, büz ve stabilize yol çalışması gibi birçok çalışma yürütülüyor. Yapılan çalışmalarla kırsal mahalleler de huzur ve konfora ulaşıyor.

BAŞKAN TEPE: HER BİR GÖRÜŞ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Alanlardaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, atıl alanları vatandaşların kullanımına açmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Yaşanılabilir, mutlu insanlar ve gülen yüzler için daha modern bir şehri inşa edeceklerini belirten Başkan Tepe, “Şehrimizde atıl bulunan bütün park ve yeşil alanlarımızda incelemelerde bulunduk. Birim personellerimizle bu alanlar ile ilgili neler yapılabileceğine yönelik gerekli fikir alışverişinde bulunduk. Bunların yanı sıra mahalle sakinleri ve çocukların da alanlarla ilgili görüşlerini ve önerilerini dinledik. Her bir görüş bizim için çok kıymetli. Birimlerimiz ve mahalle sakinlerimizin görüşleri doğrultusunda bu alanlara en doğru projeleri uygulamak için proje hazırlayacağız” diye konuştu.

‘ALTINORDUMUZUN HER BİR METRE KARESİ DAHA YEŞİL OLSUN’

Söz konusu atıl arazileri yeniden yeşerteceklerini kaydeden Başkan Tepe, “Biz istiyoruz ki Altınordumuzun her bir metre karesi daha yeşil olsun. Daha nitelikli yeşil alanlarla beraber hem çocuklarımızın spor yapabildiği hem de yetişkinlerimizin rahatlıkla dinlenebildikleri, hoş vakit geçirebilecekleri yepyeni alanlar inşa edelim. Alanlarımızı gezdik, gördük. Şu anda planlama aşamasındayız. İnşallah en kısa sürede atıl alanlarımızı yeniden yeşerteceğiz. Bütün sokaklarında mutlu çocuk seslerinin yükseldiği bir şehri inşa etmek için hep beraber var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 171431490744830 1714314907KIRSAL MAHALLELERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Kırsal mahallelerde yürütülen çalışmalara da değinen Başkan Tepe, “Kırsal mahallelerimizde yaptığımız gezilerde ve incelemelerde notlarımızı alıyoruz. Belediye başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz sürekli olarak sahadalar. Altınordumuzun 92 mahallesi var. Bunlardan 72’si kırsal mahallelerden oluşuyor. Biz kırsal mahallelerimizden gelecek olan taleplere hızlı çözüm üretmek için göreve gelir gelmez Kırsal Hizmetler Müdürlüğünü kurduk. Bu birimimizle birlikte kırsal mahallelerimizde bir hizmet seferberliği başlattık. Artık kırsal mahallelerimizi de hak ettiği hizmetlerle buluşturuyoruz. Yol çalışmalarımızla vatandaşlarımızın konforlu ulaşımlarını sağlıyoruz. Çevre temizliğiyle mahallelerimizi daha güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Yeni yollar açarak hem zaman hem de yakıt tasarrufu sağlıyoruz. Kırsal mahallelerimize periyodik olarak bu hizmetlerimizi götürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER