Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ordu’da kırsal kalkınma destekleri hibe programı kapsamında 45 projeye toplam 36 milyon TL hibe desteği verilecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlara yönelik %50 hibe desteğinden yararlanmak amacıyla yapılan başvuruların Bakanlık tarafından değerlendirilmesi sonucunda hibe desteğine hak kazanan gerçek ve tüzel kişilere ait başvuru sonuçları açıklandı.

​Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; Programla kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenilirliğinin güçlendirilmesi ve tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak üretim maliyetlerini düşürülmesinin amaçlandığını ifade etti.

FındıkHaftası45 Projeye 36 Milyon TL Hibe Desteği Verilecek

İl Müdürü Kemal Yılmaz; hibe programı kapsamında 45 yatırımcımızın hibe desteği almaya hak kazandığını, yatırımların gerçekleştirilmesi ile 72 milyon TL tutarında yatırımın ilimize kazandırılacağını ve yatırımcıların 36 milyon TL hibe desteğinden yararlanacağını belirtti.

30 Adet Fındık Hasat Filesi Projesi Desteklenecek

İl Müdürü Kemal Yılmaz; özellikle fındık bahçelerinde file sisteminin kurulmasına destek verilmesi ile fındık hasat maliyetinin önemli ölçüde azalacağını, aflatoksin oluşumunun önemli oranda önüne geçileceğini, üründe randımanın yükseleceğini, dalda olgunlaşan fındığın silkeleme usulü ile yeni sürgünlerin hasar görmeden hasat işleminin kolayca yapılacağını belirtti.        

Hibe desteğine hak kazanan gerçek ve tüzel kişilerin İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek hibe sözleşmelerini süresi içerisinde imzalamaları ve sözleşmede belirtilen süre içerisinde yatırımlarını tamamlamaları gerektiğini belirten İl Müdürü Kemal Yılmaz, program kapsamında ilimizde gerçekleşecek 72 milyon TL yatırım karşılığında verilecek toplam 36 milyon TL hibe desteğinin üreticilerimize, yatırımcılarımıza ve ilimiz tarımına hayırlı olmasını diledi.

#ordu #orduhaber

Editör: Merve GÖÇER