Ordu'da Milliyetçi/Ülkücü Camianın önemli isimlerinden İYİ Partili Murat Ateş, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut ve eski İl Başkanı Ekrem Şentürk'ün partilerinden istifa etmelerini, sert bir şekilde eleştirdi.

İYİ Partinin üst yönetimine bir Genel başkan iki genel idare kurulu üyesinin seçildiğini hatırlatan ve diğer İller bizi kıskanırken yapılanın bir demokratik hak değil

Ordu'ya ihanet olduğunu savunan Ateş, "Ordulular sizi unutmayacaktır" dedi.

Murat Ateş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Biz Ordulular çok farklı bir yapıya sahibiz. Kendimizi sevmez, kendi çocuklarımızın kıymetini bilmeyiz. Başka ilden kendimize millet vekili seçer, kendi değerlerimize olmadık hakaretler yaparız. Trabzonlular kendi evlatları genel başkan olamadı diye partisinden istifa ederken; biz, çocuğumuz İYİ Parti genel başkanı oldu diye istifa ediyoruz. İstifa etmekle kalmayıp dünya aleme ilan ediyoruz. Sosyal medya da boy boy resimler veriyoruz. Birde ilimize hizmet edeceğiz diye beyanatlarda bulunuyoruz. Şimdi anladınız mı neden devlet yatırımlarından pay alamıyor, emekli kenti oluyoruz. Ordu Tarihinde bir ilki başaran Müsavat Dervişoğlu'nu kutlama yerine istifa manşetleri veriyoruz. Birazcık düşünsek ve kendimize gelsek olmaz mı? İYİ Partinin yönetiminde bir Genel başkan iki genel idare kurulu üyesi seçilmiştir. Diğer iller bizi kıskanırken siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz? Bu bir demokratik hak değil, Orduya ihanettir. Ordulular sizi unutmayacaktır."

#gölköy #ordu #orduhaber #iyiparti