Geçtiğimiz günlerde FLASH Haber olarak İLK KEZ duyurduğumuz Ordu Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Enver Yılmaz'ın İYİ Parti'ye geçeceği ve İYİ Parti Ordu Büyükşehir Beleddiye Başkan adayı olacağı haberimiz, bugün İYİ Parti Genel İdare KUrulu (GİK) üyesi Av.Rıdvan Yalçın'ın açıklaması ile teyit edilerek Yılmaz'ın adaylığı resmen ilan edildi.

Edinilen bilgilere göre Yılmaz'ın adaylığı resmi olarak daha sonraki bir tarih de açıklanacakken yaşanan gelişmeler, resmi açıklamayı  öne çekti.

Başından beri süreci yöneten İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Yalçın, Enver Yılmaz'ın üzerindeki AK Parti baskının artması ve zaman içersinde bu baskının doruk noktasına çıkacağı endişesi aynı zamanda konunun yerel ve ülke gündemine oturmasından kaynaklı bir takım olumsuzluklar oluşabiledceği kaygısıyla açıklamanın bugün yapılması için dün gece geç saatlere kadar girşimlerde bulundu.

Açıklamanın tarihi konusunda önce Enver Yılmaz'ı ikna eden Yalçın, ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile temas ederek Akşener ile Enver Yılmaz'ın telefonda görüşmelerini sağladı.

İkilinin telefon görüşmesinin ardından Enver Yılmaz'ın adaylığın,  Rıdvan Yalçın tarafından bugün resmen  duyurulmasına karar verildi.Ve bugün daha öncedden 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Altınordu İlçe teşkilatı trarafından düzenlenen kahvaltı programında duyuru, Yalçın tarafından resmen yapıldı.

Enver'in Yılmaz'ın önümüzdeki günlerde seçim çalışmalarına resmi startı vermek için Ordu'ya geleceği ve Akçay'da kendisine görkemli bir karşılama töreni hazılanacağı öğrenildi.

Sonraki bir tarihte ise Meral Akşener ve Genel Merkez yöneticilerinin de katılacağı aday tanıtım toplantısının yapılacağı bildirilirken, en merak edilen konu ise Ak Parti'den Enver Yılmaz ile beraber kimlerin İyi Parti'ye katılacakları oldu.

Editör: Editör Editör