Mahalli idareler seçimlerinde artık geri sayım başladı.

Seçime katılacak partile,r adaylarını belirlerken kampanya hazırlıklarına başladılar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi kurucu Başkanı Enver Yılmaz'ı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak gösteren İYİ Parti Ordu'da seçimlerin flaş partisi olurken, İYİ Parti'nin başta Altınordu Belediyesi olmak üzere ilçe adaylarının kimler olacağı merak konusu oldu.

Altınordu Belediyesi seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan CHP, İYİ Partinin alacağı tavır ve posizyonu  yakından takip ediyor.Ordu Büyükşehir Belediyesi seçimleri için ortaya büyük bir iddia koymayan CHP yönetimi, İYİ Parti'ye Büyükşehir seçimlerinde verecekleri desteğin karşılığını Altınordu seçimlerinde almak istiyor.

Konu ile ilgili iki parti içinde de çeşitli fikir telakkileri yapılırken, İYİ Parti'nin aday göstermeyip CHP Encümen listelerinde belirli bir kontenjan ile temsil edilmesi konuşulan ihtimaller arasında.

Bu seçeneğe, CHP adayı Ulaş Tepe'nin sıcak bakmadığı "Benim listem hazır" diyerek bu formüle karşı çıktığı gelen ilk bilgiler arasında.

İYİ Parti için ikinci formül ise güçlü bir aday ile Altınordu seçimlerine girmek.Böylelikle yarışı üçlü bir mücadeleye çevirip, kazanma iddiasını son ana kadar sürdürmek.

Editör: Editör Editör