Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Murat Kaçak, mesajında şunları ifade etti:

“Özgür ve tarafsız basın, demokratik ve şeffaf bir toplum için en önemli unsurların başında gelir. Basın, demokrasinin ana halkalarından birisi, gazeteciler ise doğru bilgiyi, tarafsız yorumla, vatandaşlarımıza direkt ulaştırmakla sorumlu meslek mensuplarıdır.

Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir.

Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımız da ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar.

Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir. Sosyal ve ekonomik zorluklara direnerek, ilkeli ve ülke sevdasıyla çalışan gazeteciler her desteği hak etmektedir.

Mesleğini icra ederken hiç kimseye mihnet ve minnet etmeyen, kaleminin ve fikriyatının onuruyla çalışan basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ